Golden State Warriors mistrzem NBA!

facebook.com/NBAONTNT

Drużyna Golden State Warriors pokonała w piątym spotkaniu finałowym broniących mistrzostwa NBA Cleveland Cavaliers 129:120 i tym samym zwyciężyła ostateczną rywalizację 4-1. To piąty w historii tytuł mistrzowski GSW.

Po raz ostatni Golden State Warriors zdobyli mistrzostwo NBA w 2015 r. W finałowym starciu w play-off, w którym gra toczy się do czterech zwycięstw, zwycięskim 129:120 meczem przypieczętowali kolejny tytuł mistrzowski, pokonując w tej rywalizacji Cleveland Cavaliers 4-1.

Mecz był dość wyrównany, a przełomowy dla całego spotkania okazał się fragment drugiej kwarty, będący niesamowitą passą graczy GSW, którzy zdobyli dość wyraźną, 11-punktową przewagę przed przerwą nad obrońcami tytułu i już do końca meczu nie dali sobie jej odebrać.

Źródło: telewizjarepublika.pl