Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gójska: Bez działań rządu śp. Jana Olszewskiego Polska nie mogłaby wejść do NATO

JJ 22:00 4 czerwca 2020
Telewizja Republika
Minister Piotr Naimski otrzymał dziś Nagrodę Prometejską na gali portalu Niezależna.pl. Laudację wygłosiła redaktor naczelna miesięcznika Niezależnej Gazety Polskiej „Nowe Państwo” Katarzyna Gójska.

Jak wskazała dziennikarka, Naimski otrzymał Nagrodę Prometejską im. śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w kategorii „Rozwój Regionu”. Gójska przedstawiła ministra Piotra Naimskiego jako „naukowca, wykładowcę akademickiego, działacza opozycji antykomunistycznej”.

 

– Polityk, który w III Rzeczpospolitej niestrudzenie walczy i działa na rzecz niepodległości i bezpieczeństwa Polski. Patriota, człowiek, który pochodzi z rodziny o niezwykle silnych, patriotycznych tradycjach- mówiła redaktor, która przypomniała także o obchodzonych dziś w Polsce dwóch rocznicach, m.in. o obaleniu rządu premiera Jana Olszewskiego. W skład tego rządu wchodził Piotr Naimski.

 

– Chciałabym też powrócić do 2008 roku. Rocznica tego wydarzenia będzie 12 sierpnia. Tutaj pojawia się postać patrona naszej nagrody, świętej pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego historyczne wystąpienie w stolicy Gruzji, Tbilisi- podkreśliła Katarzyna Gójska. Dziennikarka przypomniała w tym kontekście słowa śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego”: „Rosja uważa, że czasy Imperium wracają, że dominacja będzie znów cechą tego regionu. Otóż nie będzie! Te czasy się skończyły, raz na zawsze”.

 

– Jeśli powracamy do rządu pana premiera Jana Olszewskiego to pamiętamy, że był to rząd, który realnie działał na rzecz polskiej niepodległości. Bez działań tego rządu, Polska nie mogłaby wejść do NATO. Pan prezydent Lech Kaczyński to potężny dorobek działań politycznych, które nakierowane były na umacnianie polskiej niepodległości, budowanie silnego polskiego państwa, silnego niezależnością- mówiła naczelna miesięcznika Niezależnej Gazety Polskiej „Nowe Państwo”. Redaktor Gójska wręczyła ministrowi Naimskiemu Nagrodę Prometejską wspólnie z redaktor naczelną Telewizji Republika Dorotą Kanią.

 

Laureat, odbierając wyróżnienie, dziękował kapitule. Jak wskazał, być uhonorowanym nagrodą im. świętej pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest nie tylko przywilejem, ale i zobowiązaniem.

 

– Miałem ogromny przywilej, mogłem pracować blisko prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wieloletnie, kilkudziesięcioletnie starania Polski, by uniezależnić się od rosyjskiej dominacji, także w sferze rosyjskich dostaw surowców energetycznych, to było zadanie, które dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego było zadaniem pierwszoplanowym- wskazał Piotr Naimski.

 

– Zaczynaliśmy w roku 1990. Miałem też przywilej pracować w rządzie Jana Olszewskiego. Wtedy właśnie okazało się po raz pierwszy, że zimą zatrzymano rosyjskie dostawy gazu. Wtedy też postanowiliśmy, że trzeba z tym skończyć- przypomniał polityk. Jak dodał, strategia uniezależnienia Polski od Rosji jest dziś „bliska realizacji”.

 

– Mamy jeszcze dwa lata z kawałkiem do zakończenia naszych wielkich, strategicznych projektów. Dzisiaj jesteśmy w sytuacji, że mamy wszystko. Mamy decyzje, mamy pieniądze, mamy wykonawców, mamy wsparcie, którego często brakowało, zarówno ze strony partnerów w Europie, ale też Stanów Zjednoczonych – podkreślił Piotr Naimski.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze