Gmyz: W GPW i ministerstwie skarbu mogły znajdować się dowody na nieprawidłowości bądź korupcję

Artykuł
Telewizja Republika

– Nie sądzę, by takie wejście się dokonało, gdyby nie istniało uzasadnione podejrzenie, że w tych instytucjach mogą znajdować się dodatkowe dowody świadczące o tym, że mogło dojść do jakiś nieprawidłowości bądź korupcji – mówił Cezary Gmyz, odnosząc się do dzisiejszej akcji CBA.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i do biura Ministerstwa Skarbu. Biuro prasowe giełdy informuje, że prezes Paweł Tamborski opuścił budynek w towarzystwie urzędników CBA.


CZYTAJ TAKŻE:

CBA w budynkach GPW i ministerstwa skarbu. Tamborski wyprowadzony. Chodzi o prywatyzację Ciechu

Tamborski komentuje czynności CBA: Wizyta dotyczyła mojej osoby. Wróciłem, pracuję


– Nie mieliśmy do czynienia z formalnym zatrzymaniem, bo nakaz, jaki wydała prokuratura apelacyjna, a konkretnie wydział ds. zorganizowanej przestępczości, dotyczył żądania wydania rzeczy. To prezes GPW Paweł Tamborski uczynił, a jako że nie miał tych rzeczy u siebie, w towarzystwie funkcjonariuszy CBA pojechał do swojego mieszkania – mówił Gmyz.

Dziennikarz śledczy podkreślał, że nie było to jedyne miejsce, do którego wkroczyło dzisiaj CBA, bo wkroczyło również do ministerstwa skarbu. – Z moich informacji wynika, że zabezpieczało (CBA – przyp.) dokumenty z dawnego sekretariatu byłego wiceministra skarbu Rafała Baniaka, który również był bohaterem naszych programów w związku ze sprawą Ciechu – podkreślał Gmyz.

Dziennikarz przypomniał, że inicjatorem sprzedaży Ciechu była spółka Kulczyk Chemistry wchodząca w skład w Kulczyk Investments. – Na wezwanie o sprzedaż akcji odpowiedział skarb państwa. Z informacji, które ujawniliśmy wynikało, że cena za te akcje została zaniżona – tłumaczył Cezary Gmyz, odnosząc się do informacji ujawnionych pół roku temu w Telewizji Republika.


Zadanie specjalne Odc. 64 (2014/2015) Biznes i Polityka. Meldunki CBA

Zadanie specjalne Odc. 65 (2014/2015) - Jak rząd Tuska pozbył się Ciechu


– Zarówno Rafał Tambroski, jak i Rafał Baniak brali udział w zbyciu pakietu kontrolnego spółki Ciech przez skarb państwa, to są dwie kluczowe osoby. Jeżeli CBA zdecydowało się dziś wejść do tych dwóch instytucji, do GPW i ministerstwa skarbu, to weszło tam, by zabezpieczyć stosowną dokumentację – ocenił dziennikarz śledczy.

– Nie sądzę, by takie wejście się dokonało, gdyby nie istniało uzasadnione podejrzenie, że w tych instytucjach mogą znajdować się dodatkowe dowody świadczące o tym, że mogło dojść do jakiś nieprawidłowości bądź korupcji – zaznaczył Cezary Gmyz.

 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy