Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Globalne korporacje zrywają z Trumpem. Cios dla jego biznesów

DW 14:52 12 stycznia 2021
Banki globalnepexels.com
Deutsche Bank, który był największym kredytodawcą Donalda Trumpa, kończy z nim współpracę. Podobną decyzję podjął Signature Bank, serwis Shopify i inne globalne korporacje.

Wiele międzynarodowych instytucji ogłosiło, że nie będą w przyszłości uczestniczyć w przedsięwzięciach Trump Organization.

Deutsche Bank był głównym źródłem finansowania jego biznesowych przedsięwzięć. Obecnie niemiecki bank zaprzestał współpracy z Donaldem Trumpem.

Podobną decyzję podjął Signature Bank, którego władze wezwały Trumpa do ustąpienia z urzędu prezydenta.

ban_670.

W ubiegłym tygodniu serwis Shopify zawiesił internetową sprzedaż sklepów związanych z Trumpem, zaś największe stowarzyszenie golfowe PGA zapowiedziało rezygnację z turnieju planowanego na 2022 r. w jednej z posiadłości Trumpa w New Jersey.

To duży cios dla biznesowych perspektyw prezydenta, który wiele zainwestował w ośrodki golfowe na całym świecie. Stanowią one około jednej trzeciej przychodów Trump Organization. 

Część największych amerykańskich korporacji, takich jak Coca-Cola, Marriott, AT&T i Morgan Stanley, ogłosiła w ostatnich dniach, że zawiesi wpłaty na kampanie wyborcze polityków dążących do unieważnienia wyników wyborów prezydenckich.

Źródło: New York Times

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze