Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gierej: Opozycja nie ma liderów

EmaPob 13:15 26 września 2016
Mariusz GierejTelewizja Republika
– Słabnąca liczba osób na demonstracjach KOD-u ma wiele przyczyn - stwierdził na antenie Telewizji Republika Mariusz Gierej. - Trybunał popadł już trochę w zapomnienie, a opozycja zdała sobie sprawę, że KOD jest ich konkurencją. Teraz w ich interesie leży to, by KOD przestał funkcjonować. To wszystko pokazuje też jedną rzecz - opozycja nie ma liderów - powiedział gość programu.

Gościem Macieja Wolnego w programie "Republika na Żywo" był Mariusz Gierej, redaktor naczelny portalu mpolska24.pl. Rozmowa dotyczyła planów na najbliższą przyszłość polityczną zarówno opozycji, jak i partii rządzącej. 

"Opozycja nie ma liderów"

– Donald Tusk wypłukał z opozycji wszystkich liczących się polityków, którzy mogliby go zastąpić - stwierdził Mariusz Gerej. - Myślę, że podobnie byłoby po odejściu Jarosława Kaczyńskiego z PiS-u - dodał. 

" To, że Schetyna próbuje wchłonąć KOD jest jasne"

– Nie określałbym Grzegorza Schetyny jako lidera opozycji, dlatego że w wyścigu zwycięża .Nowoczesna -  powiedział redaktor naczelny mpolska24.pl. - Schetyna nie zdał egzaminu z tzw. "liderstwa" w Platformie. Ta partia ciągle zajmuje się sobą, a układanie formacji przez Schetynę trwa bardzo długo i jest po prostu jałowe - stwierdził Gierej. 

– To, że Schetyna próbuje wchłonąć KOD i wykorzystać w ramach Platformy jest jasne - zaznaczył gość programu. - .Nowoczesna jednak już tak głośno nie mówi o byciu bardziej koderską niż sami kodziarze. Oznacza to, że być może chcą oni łączyć opozycję pod własnym sztandarem, a nie obcym - stwierdził Mariusz Gierej. 

"Na najbardziej gorącym krześle w PiS-ie siedzi Paweł Szałamacha"

– Nie wiemy jeszcze, jak głębokie będą zmiany w PiS'ie - powiedział Gierej. - Na najbardziej gorącym krześle w PiSie siedzi Paweł Szałamacha. Od dawna tlił się konflikt między nim, a Mateuszem Morawieckim z uwagi na to, ze do zrobienia skoku gospodarczego, Morawiecki potrzebuje pieniędzy. Minister finansów bardziej pilnuje stanu budżetu niż planu Morawieckiego. Zobaczymy, czyja koncepcja zwycięży - dodał redaktor. 

– Natomiast swojej posady może być pewna minister Rafalska - stwierdził Gierej. - Udało się jej wprowadzić program 500+. - Dobrym punktem rządu wydaje się też Jarosław Gowin i Antoni Macierewicz, którzy mogą być pewni swojej pozycji - dodał gość programu. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - R. GROMADZKI - W. GADOWSKI - "UCIECZKA OD WOLNOŚCI"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze