Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Genialne słowa Macierewicza: Polska ma obowiązek dawać wyraz temu, ze jesteście solą polskiej armii

sm 16:01 27 maja 2017
Gazeta Polska
W czasie spotkania z weteranami misji zagranicznych na poligonie w Orzyszu, minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz przypomniał, że "Polska ma obowiązek dawać wyraz temu, ze jesteście solą polskiej armii"

Macierewicz  odwiedził uczestników zawodów strzeleckich dla weteranów i poszkodowanych na misjach, które odbyły się na strzelnicy Gaudynek k. Orzysza. Minister wręczył odznaczenia za rany i kontuzje odniesione przez weteranów na misjach oraz medale za zasługi dla obronności kraju. 

Podczas przemówienia, minister Macierewicz powiedział, że " polscy żołnierze walczyli nie tylko w Afganistanie, Iraku czy Kosowie. Nie ma nieomal takiego miejsca na świecie, gdzie żołnierz polski nie byłby wysyłany po to, żeby tam walczyć w sprawach związanych z obroną niepodległości, demokracji, pokoju". I dodał, że zawsze w tych wszystkich misjach, polscy żołnierze walczyli również za Polskę: "Tak naprawdę przecież wasz wysiłek, wasza krew i poświęcenie, które działało na rzecz tych narodów i państw, które broniliście, kumulowały się w szacunku dla Polski na całym świecie, ale także w tym, że Polska wreszcie mogła sobie zagwarantować bezpieczeństwo, bo solidarność jest monetą wzajemną, bo wysiłek żołnierski dodaje się tak, że owocuje ostatecznie w bezpieczeństwie własnej ojczyzny, własnego kraju".

Zaznaczył, że "Polska ma obowiązek, poprzez regulacje prawne i działania społeczne, finansowe, gospodarcze i wszystkie inne szanować wasz wysiłek, dawać wyraz temu, że jesteście solą polskiej armii. Bez was nie ma polskiej armii. Bez was nie ma możliwości budowania siły militarnej Polski". 

 

http://malydziennik.pl/i-mamy-gwarancje-w-razie-napasci-na-polske-nato-bedzie-bronic-polski-zapewnia-general-petr-pavel,5262.html

Źródło: mon.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze