Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gen. Robert Spalding mocno: Chiny mają pasożytniczą gospodarkę!

M.N. 20:19 11 września 2019
Telewizja Republika
Gościem red. Aleksandra Wierzejskiego w programie „W punkt” był gen. Robert Spalding, ekspert Instytutu Hudsona w Waszyngtonie.

 

W chwili obecnej światowe firmy telekomunikacyjne, a więc w USA AT&T, Verizon i T-Mobile, przekształcają się w spółkę medialną, w zasadzie budują model biznesowy oparty na świecie 4G. A niskomarżowa częścią ich działalności jest sama sieć. Starają się zbudować sieć tak tanio, jak tylko to możliwe. Więc sposób, w jaki ją budują polega na tym, że jeśli zrobią to bezpieczniej, będzie to droższe, więc odpowiedź brzmi: nie, nie ma obecnie firmy budującej bezpieczną sieć w żadnym kraju. Teraz - jakie kraje budują bezpieczne sieci? Chiny, Rosja, Iran i Korea Północna. Wszystkie wymienione zdają sobie sprawę z wyzwania, jakie globalizacja i internet wiążą z możliwością wpływania na ich populację, dlatego właśnie Rosja przeprowadziła niedawno test izolacji Internetu, dlatego Chiny mają świetną zaporę ogniową, dlatego Iran ma ścisłą kontrolę nad internetem w Korei Północnej, właśnie dlatego bo chcą chronić swoich obywateli przed faktycznym dotknięciem ich wartości demokratycznych. Dlatego w Wolnym Świecie nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, jak ważna jest ochrona naszych obywateli w sensie cyfrowym. Właściwie jedynie totalitaryści spostrzegli to jako pierwsi – nadmienił.

Nie wystarczy szybkość i elastyczność łączności. Musimy być obywatelami wolnego kraju, zasługujemy na kontrolę nad swoimi danymi. Ogólne rozporządzenie o ochronie danych miało się tym zająć, ale było prawem napisanym jedynie w formie papierowej, który wymaga zaprojektowania zasad i wartości w technologii tego cyfrowego świata – zakończył.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze