Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gen. Robert Spalding mocno: Chiny mają pasożytniczą gospodarkę!

M.N. 20:19 11 września 2019
Telewizja Republika
Gościem red. Aleksandra Wierzejskiego w programie „W punkt” był gen. Robert Spalding, ekspert Instytutu Hudsona w Waszyngtonie.

 

Technologia 5G i Huawei

– 5G to kolejna ewolucja Internetu - to nie tylko szybsze połączenie bezprzewodowe w telefonie. Jeśli mówimy o technologii 4G, sam smartfon był platformą dla usług aplikacji w modelach biznesowych i oczywiście pierwszym smartfonem, który pojawił się w 2007 roku był iPhone. Jeśli mówimy o 2007 roku, 5 największych firm w USA miało kapitalizację rynkową dla powłoki AT&T - General Electric, Exxon Mobil i Microsoft, 10 lat później mieliśmy już Facebooka, Amazona, Netflix’a i Google. Stworzono nową ekonomię na podstawie smartfona w sieci 4G. Sieć 5G łączy przetwarzanie i łączenie sieci na tej samej platformie. Więc nasz smartfon zaczyna zanikać, a świat zaczyna z nami rozmawiać bezpośrednio. Wychodzisz za drzwi i mówisz ‘Uber’, a kamera słyszy, że mówisz ‘Uber’ i wie, kim jesteś. Wysyła po Ciebie Uber’a. Nalicza opłatę i przesyła po drodze wszystkie dane które są przetwarzane przez sieć, a które nie są przetwarzane przez smartfony. Więc niesamowite dla Huawei’a jest to, że mogą kontrolować tę całą sieć na całym świecie i mają dostęp do wszystkich danych. W ciągu 10 lat, Baidu, Alibaba i Tencent nie tylko zdominowali światową gospodarkę, ale także dominują w globalnym przepływie informacji. Mamy na to wpływ, jeśli rozumiemy, jak działa globalizacja i internet. Amazon, Google i Facebook robią to dla zysku. Kolejna rzecz, jaką robią Chiny to kontrolowanie zachowania swoich obywateli. Chcą, aby robili wszystko czego chcą i nie robili rzeczy, których nie chcą. Więc to jest to co Chiny robią - ich eksport działa za pomocą ich technologii. Zobaczyli, że Stany Zjednoczone działały w technologii 4G, więc w 2009 roku uznali, że mogą to zrobić w 5G – wyjaśnił nam gen. Spalding.

– Wwielu rejonach Chin istnieje już system zaufania społecznego. Ludzie mogą przemieszczać się liniami lotniczymi, jeśli mają odpowiedni poziom w systemie zaufania kredytowego. Oczywiście to, co wpływa na twój poziom w tym systemie, to to czy palisz, czy pijesz czy nieuważnie przechodzisz przez ulicę, czy masz podejrzanych przyjaciół, czy wypowiadasz się negatywnie o rządzie, czy marnujesz czas grając w gry wideo - to są rzeczy, które wpływają na twój poziom w systemie zaufania. Jeśli twój poziom jest słaby, automatycznie spada poziom u przyjaciół z którymi się spotykasz. Prowadzi to do izolowania się od społeczeństwa i sprawia, że odstającej jednostce jest dużo trudniej odnieść sukces. Taki jest system zaufania społecznego w Chinach. Teraz, gdy połączysz to ze zdolnością monitorowania wszystkiego przez technologię 5G widzisz ten dystopijny obraz świata, który już istnieje w Chinach, świata, który teraz chcą nam przedstawić dzięki swojej technologii – zaznaczył.

W strategii bezpieczeństwa narodowego wzywamy do bezpiecznego, szyfrowanego Internetu opartego na technologii 5G. Polega to na zarządzaniu swoją tożsamością, kontrolowaniu kto ma dostęp do Twojej sieci i upewnianiu się, że nikt na przyklad żaden z zagranicznych aktorów nie podaje się za obywatela tylko po to by wyłudzić Twoje dane. Polega to także na szyfrowaniu twardych danych każdego obywatela, a to oznacza, że ​​jako jednostka, każda osoba powróci do kontroli nad swoim cyfrowym życiem. Tak jak mamy kontrolę nad swoim domem, mamy ogrodzenie, drzwi wejściowe z zamkiem, dziś nie ma czegoś takiego w cyfrowym świecie. Teraz skupmy się na tym w świecie smartfonów, możemy wyrzucić telefon, co sprawia, że mamy trochę pozorów prywatności, ale to, co właśnie opisałem w świecie technologii 5G, monitoruje wszystko co robisz. Wszystkie informacje o tobie są gromadzone. Możemy się chronić poprzez kontrolę dostępu w szyfrowaniu - dodał. 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze