Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gen. Robert Spalding mocno: Chiny mają pasożytniczą gospodarkę!

M.N. 20:19 11 września 2019
Telewizja Republika
Gościem red. Aleksandra Wierzejskiego w programie „W punkt” był gen. Robert Spalding, ekspert Instytutu Hudsona w Waszyngtonie.

 

Naruszenie zasad handlu międzynarodowego

Przykładem tego może być sytuacja, gdzie zezwala się Chinom na wykorzystywanie zasad handlowych lub finansowych, które u nich były inne. Ze względu na to, iż nie był to wschodzący rynek, pozwoliło to Chinom osiągnąć przewagę, czyli na przykład niższe cło, dostęp do rynków kapitałowych bez odpowiedniej przejrzystości lub wymogów w zakresie audytu. Pozwoliło im to również rozwijać swoją gospodarkę, a następnie, gdy ich gospodarka rozrosły się do wystarczająco wysokiego poziomu, powiedzmy do ok. sześciu tysięcy dolarów średniego dochodu dla ich ludności, Chiny nagle by się zdemokratyzowały. Naturalnie chińska partia komunistyczna doszłaby do wniosku że nie zamierza zdemokratyzować kraju i w tej sytuacji chodziłoby tylko o to aby uzyskać dostęp do naszej technologii i algorytmów oraz wiedzy na temat Doliny Krzemowej a następnie ją wykorzystać do kontrolowania populacji jak i całego świata – mówił ekspert Instytutu Hudsona w Waszyngtonie.

Strategia USA dot. opanowania Chin

Musimy wrócić do definicji problemu, która polega na tym, że po zakończeniu zimnej wojny oparliśmy się na globalizacji, aby zapewnić światu wzrost gospodarczy brutto. Ponieważ istniało przekonanie, że otwarte rynki doprowadzą do bogactwa, a następnie bogactwo doprowadzi do demokracji, wierzyliśmy, że jeśli tylko się otworzymy na świat, to demokracja rozkwitnie i oczywiście przez pewien czas po zakończeniu zimnej wojny tak się stało w wielu krajach Europy, które znajdowały się pod władzą Związku Radzieckiego. Wiele krajów zaczęło się demokratyzować. W 1989 r. Komunistyczna Partia Chin zdała sobie sprawę, że jeśli się nie zmienią taktyki - czyli sposobu demokratyzacji, modyfikują swój system, aby odblokować prywatny motyw zysku. Jednak przy ścisłej ideologicznej kontroli w całym społeczeństwie - ewolucja wielkiej zapory ogniowej - rozpoczęto wymuszoną indoktrynację na wszystkich poziomach szkolnych. Utworzono instytut Konfucjusza za granicą, aby podczas podróży swoich uczniów mogli obserwować to co robią i upewniać się, że wiedza, że są monitorowani i że nie znają historii kultury ani nie rozumieją zasad demokracji za granicą – tłumaczył Spalding.

Teraz strategia polega zasadniczo na powrocie do mówienia o zasadach demokracji i wolności. Jest to teraz główny cel strategii bezpieczeństwa narodowego. Opiera się on na powrocie do amerykańskich zasad i wartości oraz ich wyrażania. W 1999 rozebraliśmy amerykańską agencje informacyjna na kawałki. Tak naprawdę przestaliśmy mówić o tym czym jest Ameryka, przestaliśmy mówić o ideach na których została zbudowana, o fundamencie naszej historii jakim jest wolność. Więc po pierwsze - musimy zacząć o tym mówić. Po drugie, musimy zacząć bronić nasze firmy i naszych obywateli poprzez globalizację i przestrzeń internetową w sektorach takich jak finanse, handel oraz w inwestycjach, mediach, polityce, internecie, we wszystkich instytucjach, które zostały przejęte przez totalitaryzm i przekształcone w zagrożenie dla naszej demokracji. Musimy je chronić, ale by to uczynić musimy zrozumieć w jaki sposób są wykorzystywane. Kolejna rzecz - musimy inwestować. Musimy zainwestować w demokrację. Teraz wysyłamy miliardy dolarów, dosłownie setki tysięcy miliardów do Chin, inwestujemy w infrastrukturę i bazę produkcyjną. Musimy zainwestować w demokracje nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w demokracje innych państw, które są gotowe na zmianę swoich gospodarek. Nie możemy myśleć tylko o otwartym rynku, jeśli mówimy o demokracji, o której pisał Welton, ale również o praworządności, samostanowieniu i demokratycznych zasadach, czyli o tym co do niej prowadzi – podkreślił.

Stany Zjednoczone wygrały tą bitwę z Chinami?

Coraz częściej zauważamy, że kraje zdają sobie sprawę z tego, co dzieje się w przestrzeni gospodarczej, finansowej i handlowej. Zauważamy również, gdy kraje zaczynają działać w sposób korzystny dla swoich obywateli, ponieważ mówimy tutaj o Chinach, które się bogacą dzięki Wolnemu Światu przez co ostatecznie doprowadziły do wzburzenia swoich obywateli. Zrobili to po to, aby Komunistyczna Partia Chin utrzymała kontrolę, więc tak naprawdę nie jest to korzystne dla obywateli Europy, Ameryki i Azji. A więc jeśli zastanawiają się Państwo, dlaczego mieliśmy zastój wzrostu gospodarczego na całym świecie, oczywiście z wyjątkiem Chin, to dlatego, że mają bardzo pasożytniczą gospodarkę. Dlatego wszyscy zaczęliśmy ze sobą współpracować, aby wspólnie chronić swoje gospodarki i wspólnie w nie inwestować – mówił Spalding.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze