Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gembicka: Zmieniliśmy podejście, które cechowało PO i PSL

AS 17:50 22 sierpnia 2019
Telewizja Republika
Gościem redaktora Marcina Bąka w programie Telewizji Republika "Wolne głosy" popołudnie była wiceminister inwestycji i rozwoju Anna Gembicka - Nasza polityka skupia się na tym, żeby niezależnie od miejsca zamieszkania dostęp do usług był taki sam - powiedziała.

– Jakie są plany na Polskę na najbliższe miesiące, lata. Program dla miast małych, średnich. Polityka skupia się głównie w wielkich miastach, jakby małe średnie miasta nas nie interesowały - zauważył redaktor Marcin Bąk.

– My to podeście, które cechowało Platformę Obywatelską i PSL, tą politykę  rozwoju polaryzacyjno-dyfuzyjnego, my już zmieniliśmy, odeszliśmy od tego na rzecz polityki zrównoważonego rozwoju. Na początku to był tzw. plan Morawieckiego - mówiła Anna Gembicka.

– Nasza polityka skupia się na tym, żeby niezależnie od miejsca zamieszkania dostęp do usług był taki sam - stwierdziła wiceminister.

– To wszystko składa się na pakiet dla miast średnich, czyli taki zestaw preferencji w uzyskiwaniu środków unijnych, czy krajowych w celu inwestycji np. w infrastrukturę - podkreśliła Anna Gembicka.

– Wiemy, że rozwój transportu zbiorowego jest też bardzo ważny chociażby ze względów środowiskowych, bo on zawsze będzie mniej emisyjny dla środowiska niż transport samochodowy - dodała.

– Tam zostały też uwzględnione takie inwestycje chociażby przeciwpowodziowe, rekultywacji terenów - zauważyła wiceminister.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.174/1) - PRZEMYSŁ POGARDY W POLSCE I KTO GO URUCHOMIŁ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze