Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gembicka o ustawie dyscyplinującej sędziów: są podejmowane desperackie próby by wmówić, że ta ustawa jest zła

PR 8:50 19 grudnia 2019
Telewizja Republika
Posłanka PiS Anna Gembicka była dziś gościem poranka w Telewizji Republika. - Ich działania są jawnym kwestionowaniem trójpodziały władzy - powiedziała o protestach sędziów posłanka.

 

Anna Gembicka odniosła się do nawoływań opozycji do protestu przeciwko zmianom w wymiarze sprawiedliwości i zapowiedzi Wałęsy o marszu miliona, który miał dotrzeć do Warszawy.

- Nie doliczyłam się tego miliona i chyba nie jest to zaskoczenie. Śledziłam jednak trochę transparenty, które tam się pojawiały. Mnie utkwił, że „są 3 władze a nie jedna” i to chyba było właściwie przeciwko nim samym – że sędziowie chcą być władzą ponad prawem – mówiła Gembicka.

- Ich działania są jawnym kwestionowaniem trójpodziały władzy. Osoby, które mówią że zmiany przez nas proponowane są negatywne, powinny się zastanowić nad tym jak wyglądają do teraz sądy - powiedziała.

Gembicka mówiła także o próbach prowadzenia przez opozycję „kłamliwej narracji” wskazując na wypowiedzi, które miały zanegować to, że proponowane w Polsce przepisy są takie jak te, które wprowadzono we Francji.

- W Niemczech ten system jest jeszcze ostrzejszy – podkreśliła.

- Widać, że są podejmowane desperackie próby by wmówić, że ta ustawa jest zła, nie trzymając się faktów i argumentacji – dodała.

Gembicka mówiła w Telewizji Republika, że proponowana przez PiS ustawa, ma chronić ład i porządek prawny w Polsce.

 

 

Czytaj także:

Waldemar Buda o PPK: Nie ma na rynku finansowym produktu z taką skalą zwrotu: Polacy szukają rozsądnego sposobu oszczędzania, my wychodzimy temu naprzeciw

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze