Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

GDDKiA: Ślisko na drogach; jazdę utrudnia padający śnieg i błoto pośniegowe

mm 9:07 27 stycznia 2021
unsplash.com
Ślisko na drogach na południu i w centrum Polski. Jazdę utrudnia padający śnieg, śnieg z deszczem i błoto pośniegowe – ostrzegła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKiA apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Jazdę utrudniają opady śniegu w województwach: podlaskim, świętokrzyskim, małopolskim, dolnośląskim, lubelskim, podkarpackim i mazowieckim. Śnieg z deszczem pada natomiast w łódzkim, opolskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim,

Błoto pośniegowe i śliskość występuje na południu woj. śląskiego.

Dziś spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, nad morzem oraz po południu na Dolnym Śląsku możliwe rozpogodzenia. Głównie w centrum i na wschodzie wystąpią opady śniegu, na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu także o umiarkowanym natężeniu.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do około 5 cm w Karpatach, do 7 cm na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od -2°C, -1°C na wschodzie do 2 st. C na zachodzie kraju, nad morzem miejscami 3 st. C; chłodniej na Podhalu, około -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie w pierwszej połowie dnia porywisty, z kierunków zachodnich, miejscami na wschodzie powodować może zamiecie śnieżne.

Źródło: GGDKiA

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze