Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gdańsk: Wojsko neutralizuje niemieckie miny z czasów II Wojny Światowej

D.Z. 11:51 16 września 2020
Niewybuchy.pixabay.com
Wczoraj ukończono neutralizację drugiej miny, która zalegała w Wiśle Śmiałej. Niewybuch z czasów II Wojny Światowej zneutralizowano w wodach Zatoki Gdańskiej. Akcja była drugą w tym roku przeprowadzaną na tych wodach.

— Jednocześnie zakończono całą dwudniową operację, związaną z usuwaniem obiektów niebezpiecznych z Wisły Śmiałej — mówi rzeczniczka Urzędu Morskiego w Gdyni. Minę odholowano i zneutralizowano ok. 2,1 mili od brzegu na północny wschód, w wodach Zatoki Gdańskiej.

W poniedziałek i wtorek w rejonie kanału Wisły Śmiałej w Gdańsku prowadzona była operacja przemieszczenia (holowania) i następnie neutralizacji dwóch obiektów niebezpiecznych — niemieckich min morskich typu GC, pochodzących z okresu II wojny światowej.

Operacja była przeprowadzona przez Grupę Nurków Minerów 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Usunięcie min było niezbędne dla utrzymania bezpieczeństwa żeglugi w tym rejonie.

Miny zostały znalezione podczas kontrolnych pomiarów hydrograficznych wykonywanych przez pracowników Urzędu Morskiego w Gdyni. Są to niekontaktowe niemieckie miny morskie z okresu II wojny światowej. Ich długość to ok. 220 cm, średnica 70 cm, masa ok. 1000 kg, a zawarty w niej materiał wybuchowy to heksanit.

Akcja jest drugą w tym roku przeprowadzaną na wodach Zatoki Gdańskiej i może potrwać nawet do końca września. Pierwsza odbyła się w czerwcu br.

Źródło: polskieradio.pl, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze