Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gdańsk będzie magazynował saudyjską ropę?

dmc 16:51 3 grudnia 2015
FLICKR/RAY BODDE/CC BY 2.0
Arabia Saudyjska rozważa możliwość magazynowania ropy w budowanym w Gdańsku terminalu naftowym – podaje portal Defence24.pl, powołując się na rosyjską agencję Prime.

W ten sposób Saudyjczycy mają ułatwić sobie dostawy surowca do klientów w Europie Północnej i Środkowej. Zbiorniki magazynujące ropę, które w Gdańsku buduje obecnie strategiczna spółka PERN, mają być gotowe do końca roku.

"Rozbudowa gdańskiego naftoportu stwarza szansę na zacieśnienie kooperacji handlowej z Saudi Aramco (arabski gigant naftowy - red.). Zwiększyłoby to nie tylko bezpieczeństwo energetyczne kraju, ale także pokazało, że budowa terminala naftowego przez PERN nie tylko jest rentowna, ale także potrafi generować gigantyczne zyski" – podkreśla na łamach Defence24.pl ekspert ds. energetyki Piotr Maciążek.

O tym, że Arabia Saudyjska rozpoczęła dostawy ropy do Polski poinformował w październiku Igor Sieczyn. Szef Rosnieftu podkreślił, że Rosja działa w warunkach silnej konkurencji, a Arabowie oferują surowiec po dumpingowych cenach. CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: defence24.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze