Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gawłowski trafi do aresztu... Co z immunitetem? "PiSowskie prawo! (...) Nie mogę się bronić!"

am 20:44 8 listopada 2018
twitter.com
Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych opowiedziała się za uchyleniem immunitetu oraz wyrażeniem zgody na zastosowanie tymczasowego aresztu wobec Stanisława Gawłowskiego (PO).

Komisja rozpatrzyła w czwartek wniosek Prokuratury Krajowej w Szczecinie, która chce postawić politykowi PO zarzuty popełnienia dwóch nowych przestępstw - jednego o charakterze korupcyjnym i drugiego polegającego na praniu brudnych pieniędzy.

Gawłowski, który wiosną tego roku otrzymał już pięć zarzutów, w tym część o charakterze korupcyjnym i spędził trzy miesiące w areszcie, nie brał udziału w posiedzeniu komisji.

"Wniosek o areszt jest zasadny"

- Zastosowanie wobec posła PO Stanisława Gawłowskiego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu jest zasadny. Istnieje duże prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanych mu czynów – mówiła podczas czwartkowego posiedzenia komisji regulaminowej przedstawicielka prokuratury.

Prokurator prezentująca wniosek przypomniała, że Gawłowski otrzymał już wiosną tego roku pięć zarzutów, w tym część o charakterze korupcyjnym, a czwartkowe posiedzenie komisji dotyczy ewentualnego postawienia mu dwóch nowych zarzutów: kolejnego korupcyjnego oraz prania brudnych pieniędzy.

- W toku śledztwa przeprowadzonego przez Zachodniopomorski Departament ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej cztery różne składy sądów orzekających: rejonowego, okręgowego i apelacyjnego w Szczecinie, rozpoznające wnioski prokuratora o stosowanie i przedłużenie stosowania wobec Stanisława Gawłowskiego tymczasowego aresztowania uznały, że zgromadzony dotychczas w toku śledztwa materiał dowodowy wskazuje na uzasadnione duże prawdopodobieństwo popełnienia przez Stanisława Gawłowskiego zarzucanych mu czynów – podkreśliła przedstawicielka prokuratury. 

PO: polityczny wniosek i lipne zarzuty

- Wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu i zgodę na tymczasowy areszt dla Stanisława Gawłowskiego ma charakter polityczny, a formułowane wobec niego zarzuty są "lipne" - ocenił podczas czwartkowego posiedzenia komisji regulaminowej poseł PO Robert Kropiwnicki. Przypomniał, że jego sprawą zajmowały się już w tym roku sądy, które decydowały w sprawie zastosowaniu wobec niego aresztu, a następnie o tym, że może opuścić areszt za kaucją.

- Często słyszę taką frazę: żeby poseł Gawłowski jak każdy obywatel, tylko jak każdemu obywatelowi sąd mówi, że sprawa się nie nadaje do aresztu, to się sprawa kończy, a w przypadku posła Gawłowskiego, sprawa wraca. A wraca, dlatego, że jest posłem, politykiem i dlatego prokuratura polityczna niestety próbuje się ciągle w tej sprawie odgrywać - przekonywał Kropiwnicki.

 

Źródło: IAR, polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.151/2) - PROF. PANFIL OPOWIADA O ANDRZEJU CZAJKOWSKIM, KTÓREGO ZABIŁ MICHNIK
Wczytuję komentarze...
Najnowsze