Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gadowski: w expose premiera Morawieckiego chciałbym usłyszeć konkrety

M.N. 20:51 18 listopada 2019
Telewizja Republika
W expose premiera Morawieckiego chciałbym usłyszeć konkrety - powiedział w programie „W punkt” na antenie Telewizji Republika Witold Gadowski, publicysta, dziennikarz śledczy.

Na początku programu red. Łukasz Jankowski zapytał, które expose – premier Beaty Szydło czy premiera Mateusza Morawieckiego było bliższe sercu – Witolda Gadowskiego. 

– Większe wrażenie zrobiło na mnie expose pani Szydło! (…) To budziło nadzieję. Expose premiera Morawieckiego w moim odczuciu było ogólne i hasłowe, dlatego wybieram to pierwsze – pani Szydło – powiedział nam Gadowski.

Prezydent Andrzej Duda powołał w piątek nowy rząd. Mateusz Morawiecki został Prezesem Rady Ministrów. Szef rządu tymczasowo pokieruje również Ministerstwem Sportu. 

– Większych niespodzianek nie ma. Zaskoczyło mnie powołanie ministerstwa klimatu – ocenił Gadowski.

Jego zdaniem to ukłon w kierunku UE i światowej lewicy. – Dlaczego nie ma urzędu do prześladowań chrześcijan? – pytał publicysta. 

– Postulowałem o to, aby zająć się ochroną chrześcijan – zarówno w Polsce jak i na świecie – dodał. 

W dalszej części rozmowy Witold Gadowski negatywnie ocenił urząd m.in. ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz ministra MSZ Jacka Czaputowicza.

– Jeśli chodzi o MSZ to znowu uśmiech w kierunku Europy i klimatu. (…) Konkretne sprawy, które wytykałem MSZ za czasów PO do dziś pozostają nierozliczone – mówił publicysta. 

– Ja mam poglądy konserwatywne, które staram się chronić przed doraźną polityką. Przez to popadam często w różne konflikty ze stroną narodowo-konserwatywną i PiS-owską – zaznaczył.

– Najbliższe lata będą trudne. Zmieni się ekonomia światowa, zmieni się geopolityka. Idą wybory prezydenckie w USA. Gdybyśmy zapytali dziś pana Czaputowicza jakie mamy warianty, jeśli wybory wygrają demokraci to usłyszymy milczenie – stwierdził Gadowski.

Przypomnijmy, że we wtorek o godz. 10. Sejm wznowi przerwane w ubiegłą środę I posiedzenie IX kadencji. W piątek prezydent Andrzej Duda powołał nowy rząd Mateusza Morawieckiego. We wtorek po wznowieniu obrad premier wygłosi w Sejmie expose. Po wystąpieniu szefa rządu planowana jest debata klubowa, a następnie głosowanie nad wotum zaufania dla rządu. 

Na koniec Gadowski powiedział, że chciałby od premiera Morawieckiego w expose usłyszeć konkrety. 

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.167/1) - SKĄD KWAŚNIEWSCY MAJĄ MILIONY?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze