Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gadomski apeluje o wspólną solidarność w obliczu koronawirusa!

M.N. 10:31 3 kwietnia 2020
Telewizja Republika
Potrzebna jest teraz solidarność! To widać patrząc na modele zachorowań innych krajów, które wdrożyły restrykcje później niż my w stosunku do epidemii – mówił na antenie Telewizji Republika Sławomir Gadomski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

W związku z koronawirusem 2 kwietnia hospitalizowanych było 2 158 osób, 174 997 objęto kwarantanną, a 44 491 nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – podało w piątek rano statystyki z dnia poprzedniego Ministerstwo Zdrowia.

– Zadowoleni będziemy wtedy, kiedy zaczną spadać nam znaczne przyrosty. Nie jesteśmy zaskoczeni tymi liczbami, bo byliśmy przegotowani na gwałtowny wzrost. Realnie patrząc wciąż spodziewamy się więcej osób zakażonych – mówił nam Gadomski.

– Potrzebna jest teraz solidarność! To widać patrząc na modele zachorowań innych krajów, które wdrożyły restrykcje później niż my w stosunku do epidemii – podkreślił.

– Trudne dni przed nami, bo wiosenne. Wszyscy chcielibyśmy wyjść po tym śnie zimowych. Musimy być jednak odpowiedzialni i cierpliwi – dodał.

– Wydaje się, że Wielkanoc jest punktem, który sobie postawiliśmy - po którym zrezygnujemy z pewnych restrykcji. To wszystko będzie zależne od rozwoju epidemii – mówił Gadomski.

Nadmienił, że rząd nieustająco pracuje nad zwiększenie asortymentów potrzebnych do walki z koronawirusem. 

– Wiele krajów zmaga się dzisiaj z trudnym problemem – zakażonych jest wiele osób pracujących w służbie zdrowia. Najważniejsza jest ich ochrona – osób, które ratują nam życie – wyjaśnił.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze