Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gabryel: Brak pokory doprowadził polityków PO na ławy opozycji. Pora, żeby spojrzeli w lustro

mk 19:18 26 października 2015
Piotr Gabryel, Marek Palczewskitelewizja republika
– Brak pokory i taki sposób myślenia doprowadziły PO na ławy opozycji. Jeżeli wielu polityków PO neguje afery, to pora, żeby spojrzeli w lustro, uprzednio je przecierając – mówił w „Politycznym podsumowaniu dnia” Piotr Gabryel z tygodnika Do Rzeczy.

– Myślę, że zwycięstwo PiS to premia za dwie sprawne kampanie wyborcze oraz premia za sprawne rozliczanie nieprawidłowości wewnątrz partii, ale także za celne wykorzystywanie potknięć Platformy – ocenił z kolei Marek Palczewski z portalu SDP.pl.

– Ważne jest też postawienie na przywrócenie wieku emerytalnego, kwestię ważną dla starszych ludzi – dodał Palczewski.

Piotr Gabryel przypominał także, że to za rządów PiS zaczął obniżać się poziom korupcji w Polsce. – To zasługa decyzji rządów PiS i stworzenia CBA – ocenił.

Pytany o możliwości nowego rządu i ewentualne większości, Gabryel podkreślał, że współpraca PiS z Kukizem nie będzie prosta. – Jednak Kukiz mówi o konieczności zmiany usytuowania ośrodków władzy wykonawczej i tu jest pole do współpracy. Mowa o konflikcie walki ośrodka prezydenckiego z ośrodkiem rządowym. Zdarza się to nie tylko w sytuacji różnic politycznych prezydenta i premiera – tłumaczył publicysta Do Rzeczy.

– Nad większością konstytucyjną można się zastanawiać, o ile wejdzie partia KORWiN – dopowiadał Palczewski.

– Kukizowi chodzi wciąż o rozbicie systemu, ciągle o tym mówi. To według niego m.in. zmiana ordynacji wyborczej. Być może Kukiz nauczy się polityki w Sejmie i będzie skłonny do pewnych kompromisów – ocenił publicysta.

– Na razie sondażowe wyniki dają większość PiS-owi. Propozycje Kukiza w każdej sytuacji powodują rządy jednej partii, więc być może zmieni to postrzeganie Jarosława Kaczyńskiego, który jest przeciwnikiem JOW-ów – stwierdził natomiast Piotr Gabryel. 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze