Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Fundacja Energa wspiera szpitale

Materiał Sponsorowany 12:45 11 czerwca 2020
materiały prasowe
Do szpitala im. F. Ceynowy w Wejherowie trafił właśnie specjalistyczny sprzęt. To m.in. dwa nowoczesne defibrylatory, które pomogą w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia przede wszystkim na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii wejherowskiego szpitala.

– Fundacja Energa wspiera szpitale w walce z koronawirusem. Czujemy się odpowiedzialni, dlatego wspieramy naszych lekarzy, pielęgniarki, cały personel medyczny. Szpital w Wejherowie otrzymał wsparcie, które pomoże w zakupie sprzętu do intensywnej opieki medycznej jak również środków ochrony osobistej dla lekarzy i pielęgniarek placówki – mówi Magdalena Kit-Krawczyk, prezes Fundacji Energa. 

W szpitalu powoli pojawia się zakupiony sprzęt. Przyjechały tu już m.in. dwa nowoczesne defibrylatory. To bardzo ważny zakup – urządzenie, z którego do tej pory korzystała placówka, jest już bardzo wysłużone. Na oddziale pracują już także trzy nowe elektryczne ssaki, a także ogrzewacze pacjenta. 

– Otrzymaliśmy bardzo istotne wsparcie, które pozwoli nam w pełni wyposażyć stanowiska intensywnej terapii pozwalające na świadczenie procedur medycznych pacjentom najbardziej wymagającym, najbardziej potrzebującym tej pomocy, również pacjentom „covidowym” – mówi Stanisław Cirocki, zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych Szpitala im. F. Ceynowy w Wejherowie. 

– Szczególnie ważne są dla nas defibrylatory. To wysokospecjalistyczny sprzęt, który służy do ratowania zdrowia i życia pacjenta w sytuacjach zatrzymania akcji serca – mówi Sławomir Kuszaj, koordynator sekcji aparatury medycznej Szpitala im. F. Ceynowy w Wejherowie.  

 Dzięki tym urządzeniom personel medyczny jest w stanie udzielić błyskawicznie niezbędnej pomocy, zwiększając szansę przeżycia pacjenta nawet o kilkadziesiąt procent. Defibrylatory tego typu mają również możliwość monitorowania parametrów życiowych pacjenta, bardzo ważnych ze względów klinicznych. 

Szpital w Wejherowie czeka jeszcze na kolejny sprzęt wysokiej jakości. To kardiomonitory,  łóżka do intensywnej terapii, respirator transportowy czy parawany.  

Pomoc dla placówek w całej Polsce 

Na liście placówek, które w związku z pandemią wsparła Fundacja Energa, jest także m.in. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, Szpital im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie, Szpital im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty w Dębnie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a także Regionalne Centrum Medyczne w Białogardzie. 

Środki przekazane tym placówkom zostaną wykorzystane do zakupu aparatury medycznej takiej jak np. respiratory, odczynników z materiałami niezbędnymi do wykonywania badań diagnostycznych w związku z COVID-19, a także środków ochrony osobistej – masek i rękawiczek. 

Tak można złożyć wniosek 

Prośby o wsparcie do Fundacji Energa  kierowane powinny być drogą pisemną (list, mail). W piśmie, obok uzasadnienia, powinna znaleźć się potencjalna kwota darowizny. Należy załączyć również oświadczenie o rachunku bankowym, podpisaną deklarację zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz – jeśli to konieczne w danej sytuacji, dokumentację potwierdzającą stan zdrowia, tj. orzeczenie o niepełnosprawności, zaświadczenie lekarskie, itp.

zrzut_ekranu_20200610_o_12.00.26_670

Źródło: Energa

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze