Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Friedman: Unia Europejska jest podmiotem, który sam ze sobą jest w stanie wojny

AS 19:44 6 października 2018
Telewizja Republika
– Unia Europejska się rozpada i trzeba myśleć, co będzie później. Polacy są odporni, wiedzą jak przetrwać trudne czasy – mówił George Friedman, który był gościem międzynarodowego Forum Prawo dla Rozwoju w Krakowie.

– Unia Europejska jest podmiotem, który sam ze sobą jest w stanie wojny – powiedział w sobotę w Krakowie George Friedman.

– Jestem przekonany, że kiedyś Frans Timmermans potępiłby Franklina Roosevelta jako nieliberalnego i niedemokratycznego i powiedziałby, że doszło do pogwałcenia konstytucji – powiedział.

– W Teksasie sędziowie są wybierani z wielu źródeł – bo potrzebni są sędziowie mający wiele różnych doświadczeń. Nie chcą w Teksasie sędziów technokratów, którzy nie mają poczucia sprawiedliwości, litości, zrozumienia dla warunków w jakich ludzie żyją – mówił.

Friedman zauważył, że każdy kraj Unii Europejskiej robi to, co dla niego najlepsze – Polska, jak każdy inny kraj, wyruszyła swoim kursem – mówił Friedman. 

W ocenie George'a Friedmana, Polska jest zagrożona z trzech stron: Rosji, Niemiec (bo, jak powiedział, nie wiadomo, kim Niemcy się staną) i Turcji, która, tak jak Polska, jest teraz wschodzącą siłą. 

– Unia Europejska się rozpada i trzeba myśleć, co będzie później. Polacy są odporni, wiedzą jak przetrwać trudne czasy – przekonywał.

 

 

Źródło: Media // Twitter // Ministerstwo Sprawiedliwości // Facebook

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze