Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

French Open: Trzecia z rzędu porażka Venus Williams

D.Z. 18:03 27 września 2020
Venus Williams.Twitter, UbiTennis (@UbiTennisEng)
Venus Williams po raz trzeci z rzędu pożegnała się z rywalizacją w wielkoszlemowym French Open na pierwszej rundzie. 40-letnia Amerykanka tym razem przegrała w Paryżu ze słowacką tenisistką Anną Karoliną Schmiedlovą 4:6, 4:6.
Williams we wszystkich trzech tegorocznych odsłonach Wielkiego Szlema przegrała mecz otwarcia. W pierwszym secie niedzielnego spotkania nie wykorzystała prowadzenia 3:1. W drugim z kolei odrobiła stratę 1:4, ale ostatecznie przegrała w dwóch partiach. Słynną weterankę pogrążyło aż 47 niewymuszonych błędów.
 
Po raz 87. zaprezentowała się w głównej drabince zawodów tej rangi w singlu. Na kortach im. Rolanda Garrosa - poza edycją sprzed dziewięciu lat - rywalizowała nieprzerwanie od 1997 roku. Najlepiej poszło jej w 2002 roku, gdy dotarła do finału. Uległa w nim młodszej siostrze Serenie.

Zajmująca obecnie 75. miejsce w światowym rankingu Venus Wiliams ma w dorobku siedem tytułów wielkoszlemowych - pięć razy triumfowała w Wimbledonie i dwukrotnie w US Open. Licząc od początku 2018 roku, z ostatnich 11 występów w zawodach tej rangi siedem zakończyła na pierwszej rundzie.

Będąca obecnie 161. rakietą świata Schmiedlova przeszła do drugiej rundy w Wielkim Szlemie po raz pierwszy od 2015 roku. Słowaczka, która w ostatnich latach zmagała się ze spadkiem formy i kłopotami zdrowotnymi, zmierzy się teraz w stolicy Francji z rozstawioną z "10" Białorusinką Wiktorią Azarenką, finalistką niedawnego US Open.

Źródło: sport.dziennik.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze