Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Francuzi wyraźnie mają go dość! Trzy czwarte obywateli niezadowolonych z Macrona

PR 9:55 4 stycznia 2019
fot. Flickr
To, że Francuzi są niezadowoleni z wewnętrznej polityki, dało się już wielokrotnie zaobserwować. Ostatnie protesty „żółtych kamizelek” były tego dobitnym przykładem. „Le Figaro” postanowił sprawdzić jak wygląda poparcie dla prezydenta w liczbach. Z przeprowadzonego sondażu wynika, że aż trzy czwarte Francuzów, jest z Macrona niezadowolonych.

 

Poparcie Francuzów dla Emmanuela Macrona zaczęło spadać zaraz po wyborach. Ostatnie protesty „żółtych kamizelek” jego prezydenturą wręcz zachwiały.

Sondaż przeprowadzonny przez firmy Odoxa i Dentsu Consulting dla dziennika "Le Figaro" wskazały, że aż 75 procent Francuzów jest niezadowolonych z rządów prezydenta Emmanuela Macrona. Większość francuskiego społeczeństwa oczekuje od rządu polityki prowadzącej do zwiększenia dochodów gospodarstw domowych.

Według sondażu 55 procent ankietowanych stwierdziło, że protesty „żółtych kamizelek” powinny być kontynuowane. To spadek w porównaniu z badaniem, które zostało opublikowane 22 listopada. Wówczas za kontynuacją demonstracji "żółtych kamizelek" opowiedziało się 66 procent francuskiego społeczeństwa.

Ankieta przeprowadzona została 2 i 3 stycznia na reprezentatywnej próbie 1004 osób. Poprzednio taki sondaż opublikowany został w kwietnia 2018 roku i wówczas 59 procent ankietowanych było niezadowolonych z rządu.

 

Źródło: Le Figaro, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze