Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Francja stanie po stronie Polski? Dziś decyzja o losie przepisów ws. Nord Stream 2

7:33 8 lutego 2019
twitter
Na dzisiejszym spotkaniu ambasadorów państw UE Francja zamierza poprzeć nowelizację dyrektywy gazowej, która znacznie zmniejszy opłacalność Nord Streamu 2 – poinformował dziennik „Süddeutsche Zeitung”, powołując się na źródła w Paryżu. – Polska stara się zebrać większość, która pozwoli przegłosować wspomnianą nowelizację – mówi minister Piotr Naimski.

 

Zaplanowane na dziś spotkanie ambasadorów państw UE w Brukseli może być kluczowe dla popieranego przez Niemcy gazociągu Nord Stream 2. Jak donosi gazeta „Süddeutsche Zeitung”, przeciwko tej inwestycji zamierza zagłosować Francja. Niemiecki dziennik powołuje się na źródła w Paryżu, które twierdzą, że francuski rząd jest gotowy na taki krok, choć może on wywołać napięcia między obydwoma państwami.


– Niemcy są dla nas ważnym partnerem w Unii Europejskiej, ale nie chcemy zwiększać zależności Europy od Rosji, a przy tym szkodzić interesom państw unijnych, takich jak Polska i Słowacja – powiedział „Süddeutsche Zeitung” anonimowy przedstawiciel francuskiego rządu.

– Obstajemy przy naszej decyzji. Tylko ewentualna interwencja samego prezydenta Emmanuela Macrona mogłaby doprowadzić do zmiany naszego stanowiska – dodał informator.

Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".

 

Źródło: Jan Kamieniecki / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze