Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Francja luzuje obostrzenia. Tarasy restauracyjne zostaną otwarte w połowie maja

IO 14:36 16 kwietnia 2021
Obostrzenia dotyczące lotów z krajów najbardziej dotkniętych epidemią ulegną wydłużeniuFot. PAP/EPA/YOAN VALAT
- Część miejsc publicznych i tarasy restauracyjne zostaną otwarte w połowie maja – zapowiedział rzecznik rządu Gabriel Attal w dzienniku „Le Echos”. Potwierdził też powrót uczniów do szkół podstawowych i przedszkoli 26 kwietnia.
W czwartek wieczorem odbyło się spotkanie prezydenta Emmanuela Macrona i ministrów z przedstawicielami różnych sektorów gospodarki, na którym dyskutowano o luzowaniu obostrzeń sanitarnych i stopniowym otwieraniu gospodarki.
 
Luzowanie obostrzeń - co się zmieni?

- Prezydent obrał kurs otwarcia niektórych miejsc kultury i tarasów restauracyjnych w połowie maja - zapowiedział Attal, wskazując, że wzrost liczby zaszczepionych osób pozwoli następnie na stopniowe otwieranie innych miejsc użyteczności publicznej.

Pytany o presję epidemiczną na szpitale Attal stwierdził, że sytuacja stabilizuje się na poziomie krajowym i widać poprawę w 16 departamentach objętych lokalnym lockdownem w pierwszym etapie.

Rzecznik potwierdził datę ponownego otwarcia żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych od 26 kwietnia. Natomiast licealiści i studenci będą mogli wznowić naukę 3 maja.

Rzecznik rządu zaznaczył również, że obostrzenia dotyczące lotów z niektórych krajów najbardziej dotkniętych epidemią i wariantami koronawirusa ulegną dalszemu wydłużeniu.

Natomiast rzecznik Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen Sebastien Chenu, ocenił, że Emmanuel Macron „powinien przeprosić” za 100 tys. zmarłych w wyniku epidemii Covid-19 we Francji. Ostrzegł również przed paszportami sanitarnymi, które mogą prowadzić do wszczepienia cyfrowego „implantu”.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze