Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Franciszek: Nie redukujcie Królestwa Bożego do granic kościółka

mk 13:37 12 października 2014
telewizja republika
Podczas spotkania z wiernymi papież Franciszek powiedział, że nie można redukować Królestwa Bożego do "granic kościółka”. To Kościół, dodał, trzeba rozszerzać do wymiaru Królestwa Bożego.

Papież mówił, że wierzący nie mogą nikogo dyskryminować i wykluczać.

– Nikt nie ma prawa czuć się uprzywilejowanym lub domagać się wyłączności – podkreślił Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański w Watykanie z udziałem kilkudziesięciu tysięcy osób.

– Bóg jest dobry wobec nas, bezinteresownie oferuje nam swoją przyjaźń, radość, zbawienie, ale wiele razy nie przyjmujemy Jego darów, stawiamy na pierwszym miejscu nasze troski materialne, nasze interesy – dodał.

Franciszek apelował o przezwyciężenie zwyczaju umieszczania się w centrum uwagi i o otwarcie na „peryferia” egzystencji oraz uznanie, że „także ten, kto jest na marginesie, jest obiektem hojności Boga”.

Papież przypomniał, że wiara wymaga świadectwa miłości i musi być wyrażana postawą solidarności i służby wobec najsłabszych. A wśród nich, zaznaczył, są prześladowani.

Wezwał do modlitwy za wszystkich prześladowanych z powodu wiary oraz w intencji trwającego w Watykanie synodu biskupów na temat rodziny.

Franciszek pozdrowił także organizatorów Dnia Papieskiego w Polsce zwracając uwagę na towarzyszące mu "specjalne dzieła miłosierdzia".

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze