Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Fotyga o Rosji: Mamy do czynienia z krajem, który wspiera terroryzm i stosuje wojnę asymetryczną

mk 21:53 23 lipca 2014
Anna Fotygatelewizja republika
– Trzeba wiedzieć, że mamy do czynienia z krajem, który wspiera terroryzm i stosuje wojnę asymetryczną – mówiła w wieczornym programie „Wolne głosy” Anna Fotyga. Szefowa Podkomisji ds. Bezpieczeństwa i Obrony w Parlamencie Europejskim podkreślała, że sytuacja w naszym regionie zrobiła się bardzo niebezpieczna.

W pierwszej kolejności Anna Fotyga była pytana o fakt, wystosowania m.in. przez nią do Rady UE interpelacji, w której domaga się wpisania Ługańskiej Republiki Ludowej i Donieckiej Republiki Ludowej na unijną listę organizacji terrorystycznych.

– Uważam, że dojdzie do takiej decyzji. Wszyscy już wiedzą, że mamy do czynienia z aktami terroryzmu – stwierdziła eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości.

Jej zdaniem sankcje wobec Rosji mają sens, „niezależnie od innych działań, które również należy podjąć”. – Trzeba dokonać poważnego przeglądu relacji państw demokratycznych z Federacją Rosyjską. Należałoby uderzyć w sam kręgosłup tego państwa – oceniła Fotyga.

Wedle jej opinii „trzeba wiedzieć, że mamy do czynienia z krajem, który wspiera terroryzm i stosuje wojnę asymetryczną”. – Sytuacja w naszym regionie zrobiła się bardzo niebezpieczna. Potrzeba działań wielkich demokracji – apelowała szefowa Podkomisji ds. Bezpieczeństwa i Obrony w Parlamencie Europejskim.

– Osobiście uważam, że powinna być udzielona pomoc wojskowa dla Ukrainy. Wojna z terroryzmem powinna być prowadzona i nie wolno udawać, że to jakiś konflikt lokalny – oceniła eurodeputowana PiS.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze