Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Fotyga chce wspólnego, nadzwyczajnego posiedzenia komisji w PE

mg 16:34 22 lipca 2014
telewizja republika
W związku z sytuacją na Ukrainie i zestrzeleniem malezyjskiego samolotu Anna Fotyga przewodnicząca Podkomisji ds. Bezpieczeństwa i Obrony wystosowała list do przewodniczących komisji: handlu zagranicznego, spraw zagranicznych oraz przemysłu, badań naukowych i energii. Apeluje w nim o współpracę między tymi sektorami.

Zwracam się do Panów o zwołanie nadzwyczajnego, wspólnego posiedzenia komisji AFET, SEDE, ITRE oraz INTA w celu ponownego rozważenia środków w zakresie handlu, współpracy naukowej oraz przemysłowej, a także w stosunkach dyplomatycznych, które powstrzymałyby Rosję od podjęcia kolejnych agresywnych kroków przeciwko państwom byłego Związku Radzieckiego. Uważam, że powinniśmy przede wszystkim skupić się na trwającej współpracy w dziedzinie wojskowej - pisze w liście Anna Fotyga.

Przewodnicząca Podkomisji ds. Bezpieczeństwa i Obrony podkreśliła w liście ogrom tragedii, jaką było zestrzelenie malezyjskiego Boeinga 777 oraz przypomniała o naruszeniach, których dopuściła się Rosja i zaapelowała o bardziej zdecydowane kroki w tej sprawie.

Adresatami listu są Jerzy Buzek, Przewodniczący Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii, Elmar Brok, Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych oraz Bernd Lange, Przewodniczący Komisji Handlu Międzynarodowego.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze