Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Forum Żydów Polskich: „Newsweek” manipuluje wynikami badań CNN na temat postaw wobec Żydów

pmb 16:19 1 grudnia 2018
Tomasz Lis/Fotomag/Gazeta Polska
„CNN robi badania na temat postaw Europejczyków wobec Żydów. Publikuje wyniki. Polski Newsweek bierze ten artykuł i zmyśla, przekręca, manipuluje w artykule »Europa wciąż antysemicka. Polska w czołówce ksenofobicznych krajów«” – informuje Forum Żydów Polskich na Facebooku.

Forum Żydów Polskich punkt po punkcie wskazało manipulacje dokonywane przez tygodnik.

1. Najpierw to stwierdzenie: „Badanie pokazuje, że zaledwie jeden na 20 Europejczyków słyszał o jednym z największych ludobójstw w dziejach świata”.

Jeden na dwudziestu, czyli tylko 5% Europejczyków słyszało! Jednak informacja podana przez Newsweeka jest drastycznie nieprawdziwa! 

Bo oto CNN informuje całkiem odwrotnie niż polski Newsweek. CNN pisze, że jeden Europejczyk na dwudziestu nie słyszał o Holokauście. A nie – jak „Newsweek – „jeden na dwudziestu słyszał”. Czyli 95% Europejczyków to ci, którzy słyszeli, a nie ci, którzy nie słyszeli.

2. Następnie Newsweek pisze: „Okazuje się też, że w Polsce, na terytorium której wymordowano w czasie wojny najwięcej wyznawców judaizmu, antysemityzm bije rekordy popularności”.

A CNN, który był autorem całej akcji badania nastrojów wobec Żydów, stwierdza coś całkiem przeciwnego: „Mocna większość Europejczyków – 54% – powiedziała, że Izrael ma prawo do istnienia jako państwo żydowskie, z wynikiem wznoszącym się do 2/3 (66%) w Polsce”. 

No to jak z tym antysemityzmem w Polsce („bijącym rekordy popularności”), skoro największe poparcie dla istnienia Izraela jest w Polsce?! 

„Polscy antysemici” najliczniej w Europie popierają Izrael?! 

Całość można przeczytać w poniższym poście:

Źródło: facebook.com/dorzeczy.pl/telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC. 204) - TOMASZ DUKLANOWSKI ZDRADZA KULISY GRODZKIGATE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze