Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Fort Trump coraz bliżej!

PR 12:25 15 kwietnia 2019
Jakub Szymczuk/KPRP
Poniedziałkowa "Rzeczpospolita" donosi, że coraz bardziej prawdopodobna jest wizyta Donalda Trumpa w Polsce 1 września. Prezydent USA może wówczas ogłosić powstanie Fort Trump i zniesienie wiz dla Polaków.

Według gazety decyzja zależy m.in. od przyspieszenia uzgodnień w sprawie tzw. Fortu Trump, czyli obecności amerykańskich wojsk w Polsce. Prezydent USA miałby ogłosić wzmocnienie amerykańskich sił w Polsce właśnie podczas wizyty 1 września. Dziennik uważa, że odbyłoby się to w południe na placu Piłsudskiego w Warszawie.

Jak wskazuje "Rzeczpospolita", rokowania między Warszawą i Waszyngtonem nabierają tempa.

- Amerykanie zasygnalizowali polskim partnerom, że Trump zastanawia się nad zaproszeniem Andrzeja Dudy do Białego Domujuż w połowie czerwca, aby rozstrzygnąć ostatnie spory w sprawie rozbudowy amerykańskich baz w Polsce - podał dziennik.

Opierając się na trzech niezależnych polskich i amerykańskich źródłach, "Rzeczpospolita" pisze, że Andrzej Duda miał w czerwcu polecieć do USA z wizytą gospodarczą na zachodnie wybrzeże, jeśli jednak obaj przywódcy osiągną wstępne porozumienie, to zniknie przeszkoda dla ogłoszenia przez Trumpa amerykańskiej inicjatywy wojskowej.

Według gazety obecnie mówi się o dywizji amerykańskiej w Polsce, "jednak Biały Dom już od pewnego czasu mobilizuje Pentagon do intensyfikacji rozmów".

 

Źródło: Rzeczpospolita

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze