Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Fogiel punktuje Kidawę-Błońską: ciekawe czy powiedziała Polakom w Wielkiej Brytanii, że jej zdaniem są winni brexitu

M.N. 15:10 3 lutego 2020
/ Zbyszek kaczmarek/Gazeta Polska
Pani marszałek Kidawa-Błońska kilka dni temu odwiedzała Polaków w Wielkiej Brytanii. Ciekawe czy powiedziała im w oczy, że są jej zdaniem winni brexitu - tak w poniedziałek wicerzecznik PiS Radosław Fogiel odniósł się do wypowiedzi Kidawy-Błońskiej z 2017 r.

W 2017 r. kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska wypowiedziała się na temat brexitu w 2017 r. dla radiowej "Jedynki". "Polacy bardzo głośno i mocno mówią, że nie chcą migrantów, nie chcą obcokrajowców. A mówimy o milionie Polaków, którzy osiedlili się i pracują w Wielkiej Brytanii. Nie zakłamujmy. Przyczyną brexitu było także to, że Polacy zaczęli masowo pracować w Wielkiej Brytanii" - oświadczyła Kidawa-Błońska.

Wicerzecznik PiS odniósł się w poniedziałkowym wpisie na Twitterze do komentowanej w ostatnich dniach w mediach społecznościowych wypowiedzi Kidawy-Błońskiej. "Pani marszałek Kidawa-Błońska kilka dni temu odwiedzała Polaków w Wielkiej Brytanii. Ciekawe czy powiedziała im w oczy, że są jej zdaniem winni brexitu" - napisał Fogiel.

Kidawa-Błońska w weekend w Wielkiej Brytanii spotkała się z uczniami polskiej szkoły w Londynie, a następnie w Cambridge wzięła udział w odbywającym się na tamtejszym uniwersytecie Kongresie Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii.

 

O północy czasu kontynentalnego z 31 stycznia na 1 lutego Wielka Brytania przestała być oficjalnie członkiem Unii Europejskiej. Brexit jest pierwszym przypadkiem wystąpienia z UE.

Źródło: Twitter, IAR, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze