Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Fogiel o oskarżeniach wobec marszałka Senatu: powinny uruchomić dzwonek alarmowy

PR 10:12 23 grudnia 2019
Telewizja Republika
- To nie jest oskarżenie jednej osoby, dwóch, tu się pojawiają kolejne doniesienia. One przynajmniej powinny uruchomić dzwonek alarmowy - powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel o sprawie rzekomego przyjmowania łapówek przez marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

 

W czwartek Radio Szczecin podało, że zeznania córki jednego z pacjentów, którym miał zajmować się marszałek Senatu, stały się podstawą do wszczęcia na początku grudnia przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie, śledztwa dotyczącego korupcji w szpitalu Szczecin Zdunowo, którym kierował Grodzki.

- W trakcie wizyty prof. Tomasz Grodzki zasugerował, że podejmie się operacji, ale to będzie kosztować - powiedziała Radiu Szczecin córka pacjenta

 

W niedzielę ta sama rozgłośnia poinformowała, że dotarło do kolejnych osób, które oskarżają prof. Grodzkiego o to, że kiedy pracował jako lekarz, przyjmował łapówki.

Do sprawy odniósł się podczas poniedziałkowej rozmowy w TVP Info wicerzecznik PiS.

- Mam wrażenie, że dzisiaj marszałek Grodzki mocno zaczyna szkodzić opozycji, bo tutaj trzeba rozgraniczyć kwestie polityczne i kwestie zarzutów, które ewentualnie mogą być zarzutami karnymi, jeśli by się to potwierdziło - oświadczył.

Polityk PiS zwrócił też uwagę, że "brutalna prawda jest taka, że mimo tego, że większość lekarzy, to są rzeczywiście fachowcy, którzy dbają o pacjenta, dobrze wiemy jak wyglądała jeszcze kilka, kilkanaście lat temu polska służba zdrowia".

- Więc te oskarżenia nie brzmią nierealnie. Poza tym, to nie jest oskarżenie jednej osoby, dwóch, tu się pojawiają coraz to kolejne doniesienia. One przynajmniej powinny uruchomić dzwonek alarmowy. Jeśli opozycja tego nie widzi, chowa głowę w piasek, tłucze termometr i mówi, że nie ma temperatury (...), to jest to coś bardzo nie w porządku - mówił Radosław Fogiel.

Wicerzecznik PiS zaapelował jednocześnie do polityków opozycji o wyjaśnienie sprawy.

- To są sprawy, które ewidentnie muszą być wyjaśnione, głęboko apelujemy (o to) do samego marszałka Grodzkiego, ale i do jego kolegów z partii opozycyjnych, którzy za nim stoją - wskazał.

 

Czytaj także:

Przekręty przy organizacji siatkarskiego mundialu? Siedmiu oskarżonych za działanie na szkodę PZPS

Źródło: TVP.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze