Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Fogiel: dążymy do tego, żeby maszyna rządowa działała jak najsprawniej

AN 19:52 9 września 2020
Prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział, że rekonstrukcja rządu odbędzie się we wrześniu lub na początku października,TV Republika
Gościem pierwszej części "Dziennikarskiego pokera" był wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Prawa i Sprawiedliwości pan Radosław Fogiel, który mówił m.in. o rekonstrukcji rządu oraz projekcie ustawy o ochronie zwierząt.

Trwają rozmowy wśród Zjednoczonej Prawicy dotyczące zapowiadanych zmian w rządzie. Pierwsza tura negocjacji zakończyła się w tym tygodniu, ale spotkań w tej sprawie ma być jeszcze kilka. 

Ostatecznym celem rozmów jest zmiana dotychczasowej umowy koalicyjnej, która obowiązywała do wyborów prezydenckich. Znajdują się w niej m.in. kwestie obsady stanowisk w rządzie.

Prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział, że rekonstrukcja rządu odbędzie się we wrześniu lub na początku października, a plan zakłada zmniejszenie liczby resortów do 12.

Do daty zapowiadanych zmian odniósł się Radosław Fogiel, który stwierdził, że "cały czas aktualny jest termin na przełom września i października." – Oczywiście jeśli będzie to potrzebne - damy sobie więcej czasu – dodał.

– Wstępnie planujemy, żeby kongres PiS odbył się w listopadzie. Oczywiście, wszystko zależy od sytuacji epidemicznej. – powiedział wicerzecznik PiS.

– Trudno mi powiedzieć, jak rekonstrukcja rządu będzie wyglądała. Faktycznie trwają rozmowy liderów Zjednoczonej Prawicy – wskazywał Radosław Fogiel w rozmowie z red. Dorotą Kanią.

– Zdarzają się różnice zdań, to normalne, ludzkie. Ważne jest to, żeby koniec końców osiągnąć w zgodzie to co chcemy osiągnąć jako członkowie Zjednoczonej Prawicy. – zaznaczył.

– Nie jest najważniejsze to czy pan X obejmie stanowisko czy je utraci - tylko pewna zmiana koncepcji – dodał.

Jak zauważył rekonstrukcja ma przynieść usprawnienie prac rządu.

– Chcemy, żeby ta maszyna rządowa była jak najsprawniejsza, żeby ministrowie mieli jasne zakresy kompetencji, niewchodzące sobie nawzajem w drogę. – powiedział Fogiel na antenie TV Republika.

– Chcemy żeby rząd był mniejszy, sprawniejszy, bardziej efektywny. – podkreślił.

 

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze