Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Fiskalny problem właścicieli kantorów

am 8:42 26 stycznia 2018
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com
"Na rynku nie ma kas fiskalnych, które uwzględniałyby cenę z czterema miejscami po przecinku" - podaje "Rzeczpospolita". – Na kantory został nałożony obowiązek, którego nie mogą spełnić - mówi jeden z właścicieli placówki.

Właściciele kantorów mają niemały problem. Chodzi o nowe obowiązki ewidencyjne, które wejdą w życie 1 kwietnia. Będą zmuszeni rejestrować wymiany walut na kasach fiskalnych. Problemem jest, że obecnie nie ma urządzeń, które podawałyby cenę z dokładnością czterech miejsc po przecinku.

– Wszystkie dostępne kasy uwzględniają jedynie dwa miejsca po przecinku. W efekcie na kantory został nałożony obowiązek, którego nie mogą spełnić - mówił właściciel kantora w rozmowie z Ryszardem Białkowskim.

" W ocenie ministerstwa finansów kasy rejestrujące są przystosowane do ewidencjonowania sprzedaży przez kantory" - dowiedziała się "Rzeczpospolita" w ministerstwie. Sprawa dotyczy ok. 5 tys. kantorów w Polsce. Resort zapowiedział, że sporządzi instrukcje dot. ewidencji na kasach fiskalnych. Nie wiadomo jednak, kiedy dokument zostanie opublikowany. 

Źródło: rzeczpospolita.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze