Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Film "Tajemnica tajemnic" dziś w Telewizji Republika

apu 15:45 1 listopada 2014
Wikipedia/ TomášPolonec/ CC BY-SA 3.0
O godz. 18.00 w Telewizji Republika wyemitujemy wyjątkowy film pt. "Tajemnica Tajemnic" w reżyserii Agnieszki Porzezińskiej i Pawła Sobczyka. - To film o najważniejszej bitwie współczesnej Polski, bitwie o jej duszę i serce, bitwie, którą wygrała Matka Boża. Jeśli chcesz zrozumieć swój kraj, musisz go zobaczyć - recenzuje redaktor naczelny Telewizji Republika Tomasz Terlikowski.

Obraz „Tajemnica Tajemnic” został nagrodzony na trzech festiwalach – Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2013 , gdzie otrzymał nagrodę w kategorii „film dokumentalny”; na zorganizowanym w Gdyni festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”, gdzie uhonorowano go Nagrodą im. Janusza Krupskiego oraz
na Polonijnym Festiwalu Multimedialnym "Polskie ojczyzny" Częstochowa 2013, z którego powrócił z nagrodą w kategorii „filmy dokumentalne”.

„Tajemnicę Tajemnic” obejrzały już rzesze publiczności w Europie, Ameryce i w Azji.

Jest to zapis niezwykłych wydarzeń w historii Polski i świata. Dwaj księża z Polski – Stefan Kardynał Wyszyński Prymas Polski i Ojciec Święty Jan Pawel II – zawierzając swoje życie, posługę, swoją Ojczyznę i cały świat opiece Matki Bożej wpłynęli w sposób niewytłumaczalny na historię w drugiej połowy XX wieku. Bezkrwawy upadek komunizmu i wielki fenomen społecznego zrywu "Solidarności" wg autorów filmu nie był by możliwy bez interwencji Matki Bożej i bez misji jej dwóch duchowych synów. Ten film to doskonała pomoc w zrozumieniu naszej historii najnowszej. Autorzy sięgnęli po nigdy nie publikowane zdjęcia z lat 50. i 60., kiedy trwał duchowy zryw narodu, zainicjowany przez Prymasa Polski uwięzionego przez komunistów. Nie brak też w filmie mocnych słów św. Jana Pawła II upominającego nas, byśmy brali odpowiedzialność za swoją ojczyznę.

„Tajemnicę Tajemnic” docenili krytycy i świadkowie wiary.

– „Tajemnica Tajemnic” otwiera inną, niesamowitą perspektywę rozumienia naszego losu. Rozwiązanie tej tajemnicy nie tylko wywołuje łzy wzruszenia. Kolana same się zginają a ręce chwytają różaniec” – red. Jan Pospieszalski.

– Jestem bardzo wdzięczny za zrealizowanie tego filmu. Maryja, nie przestaje być dla Kościoła Matką, przez Którą przychodzi oczekiwane zwycięstwo nad złem – Abp Henryk Hoser.

– To film o najważniejszej bitwie współczesnej Polski, bitwie o jej duszę i serce, bitwie, którą wygrała Matka Boża. Jeśli chcesz zrozumieć swój kraj musisz go zobaczyć – redaktor naczelny Telewizji Republika Tomasz Terlikowski

– Ta filmowa opowieść o dwóch wielkich Polakach i kapłanach, to piękna lekcja patriotyzmu i chrześcijańskiego oddania. To także doskonała forma ewangelizacji i klucz do zrozumienia jednej w tajemnic polskości – red. Krzysztof Ziemiec.

Ten niezwykły film można nabyć na stronie producenta www.rajmedia.pl

Źródło: apu, ds

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze