Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Film o Kim Dzong Unie można obejrzeć w internecie

mg 9:15 25 grudnia 2014
filmweb.pl
Kontrowersyjna komedia filmowa "Wywiad ze Słońcem Narodu" ("The Interview") o zamachu na północnokoreańskiego dyktatora Kim Dzong Una została od soboty udostępniona w internecie - poinformowała firma Sony Pictures, która jest producentem filmu.

Jego rozpowszechnianie Sony Pictures zawiesiło w ubiegłym tygodniu po tym, gdy pod koniec listopada padło ofiarą bezprecedensowego pod względem rozmiarów cyberataku na swą sieć komputerową - o którego sprawstwo FBI podejrzewa Koreę Północną. Przyczyną wstrzymania dystrybucji były także groźby zamachów, kierowane pod adresem głównych sieci kinowych.

Sony zezwoliło jednak na wyświetlanie "Wywiadu ze Słońcem Narodu" domagającej się tego grupie około 200 niezależnych amerykańskich kin, a obecnie dystrybucję rozszerzono na internet. Od godziny 19. czasu polskiego w środę film jest do dyspozycji między innymi na platformach YouTube i Google Play, przy czym za jego obejrzenie trzeba zapłacić 5,99 dolarów, a za zakupienie 14,99 dolarów.

"Dla naszej firmy udostępnienie tego filmu miało zasadnicze znaczenie, przede wszystkim ze względu na atak na nasze interesy i na naszych pracowników dokonany przez tych, którzy chcieli zablokować wolność wypowiedzi. Wybraliśmy najpierw drogę dystrybucji cyfrowej by na początek dotrzeć do tak wielu ludzi jak to możliwe i nadal szukamy innych partnerów oraz platform dla rozszerzania dostępności filmu" - głosi oświadczenie prezesa Sony Entertainment Michaela Lyntona.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Sony jednak wyemituje film „The Interview”? „Badamy inne możliwości”

Korea Płn. nie przyznaje się do cyberataku. "Nie wiemy, gdzie w USA jest firma Sony Pictures i co zrobiła"

Źródło: pap, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze