Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Fernando Torres kończy karierę. Imponujący bilans Hiszpana

am 12:12 21 czerwca 2019
Twitter/ @Chelsea FC
Fernando Torres zapowiedział, że kończy sportową karierę. 35-latek występował obecnie w japońskim klubie Sagan Tosu. W czasach swojej świetności bronił barw Atletico Madryt, Liverpoolu i Chelsea Londyn.

Torres o końcu kariery poinformował za pomocą Twittera. Wskazał, że o szczegółach opowie podczas konferencji prasowej w Tokio, zapowiedzianej na niedzielę.

 

Torres zaczął karierę w Atlético Madryt, w którym występował we wszystkich młodzieżowych drużynach. W pierwszym zespole zadebiutował w 2001, łącznie zagrał w 174 meczach Primera División, strzelając 75 goli. Wcześniej przez dwa sezony reprezentował barwy klubu w Segunda División, zaliczając 40 spotkań, w których zdobył siedem bramek. W 2007 odszedł do Liverpoolu stając się najdroższym piłkarzem w historii angielskiego klubu. W debiutanckim sezonie zdobył ponad 20 goli w lidze, czego ostatnio dokonał Robbie Fowler w sezonie 1995/1996. W grudniu 2009 roku strzelił 50 bramkę w lidze i został najszybszym zawodnikiem, który tego dokonał.

W styczniu 2011 roku Torres przeszedł z Liverpoolu do Chelsea F.C. za szóstą co do wysokości kwotę w historii futbolu 58,5 mln euro. W 2015 roku został zawodnikiem klubu A.C. Milan, po czym ponownie reprezentował barwy ekipy ze stolicy Hiszpanii. W 2018 roku przeszedł do Sagan Tosu.

Źródło: rmf24.pl, Twitter, wikipedia.org

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze