Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Feminizm niejedno ma imię! Premierka, chirurżka, naukowczyni... oto feministyczna logopedia!

am 13:29 27 września 2018
Feministki od lat aktywizują się w różnych obszarach, przekonane o swej niższości względem męskiej społeczności. O ile pierwsze fale, ubiegające się o prawa wyborcze czy równowagę na rynku pracy, zyskiwały coraz większe poparcie społeczeństwa, o tyle dzisiejsze postulaty ocierają o absurd. Ciągłe przekonywanie o słuszności aborcji czy wolnym wyborze w kwestii życia stawiają je na przegranej pozycji.

Kolejnym obszarem, w którym feministki poczuły zew rywalizacji to… nasz język! Na portalu wysokieobcasy.pl pojawił się plebiscyt na Polkę Stulecia. "Razem z Wami, naszymi czytelniczkami, chcemy wybrać kobietę, która od roku 1918 do 2018 miała największy wpływ na losy świata, kraju, na społeczeństwo, której energia, mądrość, kompetencje i odwaga są wzorem i wsparciem" – czytamy na portalu. Wszystko to z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wśród listy kandydatek, w oczy najbardziej rzucają się ich opisy. Można tam wyczytać np. premierkę, chirurżkę, naukowczynię czy polityczkę.

1_27

2_21

3_17

Jeden z internautów nieco prześmiewczo podszedł do tematu… zasugerował nawet, że popełniono błąd. Jakie znalazł rozwiązanie?

 

Źródło: telewizjarepublika.pl, wysokieobcasy.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze