FANTASTYCZNIE! Stoch nowym rekordzistą mamuta w Planicy! Polska wygrywa Puchar Narodów!

Kamil Stoch
twitter @annanow30451510

Dzisiaj odbyły się przedostatnie zawody tegorocznej edycji Pucharu Świata. Wspaniałe zawody są dobrym podsumowaniem udanego sezonu. Polska, mimo bardzo słabego początku zajęła trzecie miejsce i już dzisiaj mog odebrać kryształową kulę za wygraną w Pucharze Narodów!

Zwyciężyli bardzo równo skaczący Norwegowie w składzie Robert Johansson, Johann Andre Forfang, Anders Fannemel i Andreas Stjernen. Szczególnie dobrze skakał Johansson - 246 i 246,5 m.

Drugie miejsce przypadło Niemcom (Eisenbichler, Freitag, Geiger, Wellinger). Polska skakała w "mistrzowskim" składzie z Lahti - Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch. Za nami uplasowała się Austria.

Wspaniale przedstawiała się rywalizacja Stocha z Kraftem. Austriak w swoim drugim skoku pobił rekord skoczni skacząc 251 m., wieszając wysoko poprzeczkę przed Kamilem Stochem, który skakał tuż po nim. Stoch nie przeraził się utalentowanego rywala i po kilkudziesięciu sekundach odebrał rekord Kraftowi, skacząc o pół metra dalej.