Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Fałszywi wolontariusze powstrzymani przez policję. Zbierali pieniądze na ŚDM

mg 14:16 25 lipca 2016
telewizja republika
Krakowscy policjanci zatrzymali osobę podającą się za wolontariusza kwestującego na rzecz Światowych Dni Młodzieży. Przy zatrzymanym mężczyźnie policjanci zabezpieczyli zaplombowaną puszkę z datkami wraz z kompletem naklejek z wizerunkiem Ojca Świętego. Policjanci ustalają skalę oszustwa.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży, że w centrum Krakowa zauważył młodego mężczyznę ubranego w koszulkę z logiem ŚDM, który w ręce trzyma puszkę i zbiera datki na organizację Światowych Dni Młodzieży. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zgłoszenia ustalili, że kwestujący mężczyzna został zatrudniony w firmie, która na co dzień zajmuje się sprzedażą materiałów biurowych, w tym naklejek. Jego zadaniem było zbieranie datków, a w zamian za złożoną „ofiarę” – darczyńca otrzymywał pamiątkową naklejkę w kształcie serca z logo ŚDM.

Szybkie działania mundurowych doprowadziły do firmy, która zatrudniła na okres ŚDM młode osoby, w większości niepełnoletnie. To właśnie właściciel tej firmy okazał się być pomysłodawcą oszustwa. W jego samochodzie policjanci zabezpieczyli kilkanaście puszek wypełnionych gotówką zebraną przez inne zatrudnione osoby, które kwestowały w centrum Krakowa oraz kilkanaście tysięcy naklejek z wizerunkiem Papieża Franciszka. Na puszkach znajdował się napis: KWESTiA, który wskazywał, że prowadzona jest zbiórka. Dodatkowo pracownicy firmy informowali pielgrzymów, że zbierają środki na organizację ŚDM.

Policjanci ustalają, jak dużą kwotę mogły zebrać kwestujące osoby i od jakiego czasu datki zbierane były na terenie Krakowa.

Źródło: telewizja republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze