Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Falenta: Funkcjonariusze dostali zakaz zajmowania się aferą taśmową, ponieważ dotyczyła polityków PO i osób z rządu

mk 22:34 11 lutego 2015
telewizja republika
– Z tego co wiem, wiedza przekazana przeze mnie nie została przekazana dalej. Funkcjonariusze dostali zakaz zajmowania się tą sprawą. Zakaz pochodził z centrali CBA – ujawnił Marek Falenta w programie „Zadanie specjalne”. W rozmowie z Cezarym Gmyzem dodał, że zakaz był związany z faktem, iż sprawa dotyczyła polityków PO, jak również osób zasiadających w rządzie.

– Nie miałem takiej informacji – odparł Falenta zapytany, czy był świadomy tego, że został zarejestrowany jako Osobowe Źródło Informacji. Stwierdził, że nic mu nie mówią kryptonimy „Prefekt” oraz „BTS”, których używały służby w stosunku do jego osoby. Falenta przyznał też, że nigdy nie podpisywał zobowiązania do współpracy ze służbami, choć pojawiały się takie propozycje.

– Moje kontakty ze służbami sięgają roku 2010 i zostały zapoczątkowane przez ABW, potem jeden z funkcjonariuszy, którzy się ze mną kontaktowali przeszedł do CBA – mówił Falenta Cezaremu Gmyzowi. Z informacji przedsiębiorcy wynika, że spotkania z funkcjonariuszami miały charakter jawny i odbywały się kilkanaście razy do roku.

– Interesowało ich (funkcjonariuszy – przyp. red.) funkcjonowanie branż, w których działały moje spółki oraz nieprawidłowości występujące w tych branżach. Nie wiem, jakie informacje i w jaki sposób wykorzystywali – mówił Marek Falenta. – Wiem, że funkcjonariusze samodzielnie ustalili kto nagrywał i gdzie nagrywał. Byli też w posiadaniu części nagrań – ujawnił Gmyzowi.

– Z tego co wiem, wiedza przekazana przeze mnie nie została przekazana dalej. Funkcjonariusze dostali zakaz zajmowania się tą sprawą. Zakaz pochodził z centrali CBA – ujawnił Marek Falenta. Dodał, że zakaz był związany z faktem, iż sprawa dotyczyła polityków PO, jak również osób zasiadających w rządzie. 

W środę 11 lutego, dziennikarze Telewizji Republika Anita Gargas i Cezary Gmyz przedstawili nowe informacje w tzw.aferze taśmowej. Wśród opublikowanych przez nas dokumentów jest korespondencję z przedstawicielami Jana Kulczyka, prezesem Giełdy Papierów Wartościowych Pawłem Tamborskim, wiceministrem skarbu Rafałem Baniakiem i rzecznikiem Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz informacje z Systemu Meldunków Operacyjnych CBA. Korespondencja dotyczy tematu z najnowszego programu Anity Gargas  „Zadanie specjalne”, czyli prywatyzacji spółki Ciech.

Całość korespondencji z przedstawicielami Jana Kulczyka i Kulczyk Investments


Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER (STANKOWSKI) - JACEK OZDOBA (PIS) - SCHETYNA DOPROWADZIŁ JACHIRĘ DO SEJMU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze