Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Fala antyrządowych protestów w Iranie. Demonstranci niszczą plakaty Sulejmaniego

K.B. 7:31 13 stycznia 2020
Twitter
Drugi dzień antyrządowych protestów w Iranie. Setki osób wyszły na ulice Teheranu, a także innych miast, by sprzeciwić się ostatnim posunięciom władz w sprawie katastrofy ukraińskiego samolotu do której doszło w środę w Teheranie. Iran dopiero po trzech dniach przyznał, że maszyna została omyłkowo zestrzelona. W mediach spolecznościowych pojawiły się filmy z protestów, na których widać, jak demonstranci niszczą plakaty i inne podobizny gen. Ghassema Sulejmaniego.

Według zdawkowych informacji w irańskich mediach, tak jak poprzedniego wieczoru protestujący zgromadzili się w rejonie dwóch uniwersytetów w Teheranie. Z zamieszczonych w mediach społecznościowych relacji wynika, że manifestujący oskarżali władze o kłamstwo, a niektórzy żądali dymisji najwyższego przywódcy duchowego ajatollaha Ali Chameneiego. Do protestów miało też dojść w kilku innych miastach Iranu.

Jedna z agencji prasowych poinformowała, że w manifestacji w Teheranie miało wziąć udział nawet 3 tysiące osób. Demonstracje miały zostać rozgonione przez specjalne oddziały policji. Umieszczony w internecie film pokazywał studentów, uciekających przed policjantami z pałkami. Inne materiały filmowe z protestów, które pojawiają się na platformach społecznosciowych pokazują, jak demonstranci niszczą podobizny pochowanego niedawno gen. Sulejmaniego.

Źródło: TVP info, Media, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze