Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Fake news” Angeli Merkel, zdementowany przez rzecznik rządu Joannę Kopcińską. "Nie ma żadnych nowych umów"

PR 13:46 1 lipca 2018
Telewizja Republika
Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska zdementowała na Twitterze plotki, jakoby Polska podpisała porozumienie dotyczące przyjmowania azylantów z krajów Unii Europejskiej. Takie informacje miała - w liście do swoich partnerów koalicyjnych - zawrzeć kanclerz Angela Merkel. Oprócz Polski imigrantów mieliby przyjąć również Węgrzy, którzy także zaprzeczają takim informacjom.

W sobotę agencje prasowe podały, że kanclerz Niemiec Angela Merkel wysłała tego dnia list do swoich partnerów koalicyjnych, w którym poinformowała, że 14 państw unijnych, w tym Węgry i Polska, zaoferowało przyjęcie z Niemiec osób ubiegających się o azyl, które złożyły wcześniej wniosek azylowy w innym państwie członkowskim.

Polska nie zawarła żadnego porozumienia dotyczącego przyjmowania odsyłanych z Niemiec osób ubiegających się o azyl co wcześniej zdementował rzecznik MSZ Artur Lompart, teraz zrobiła to także rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Węgry i Czechy, również zdementowały informację.

Nie ma żadnych nowych umów w zakresie przejmowania azylantów z krajów UE. Każdy kto przekroczy polską granicę, która jest także zewnętrzną granicą UE, z zamiarem uzyskania azylu podlega polskim regułom azylowym - napisała na Twitterze rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

Prowadzimy bardzo restrykcyjną politykę azylową i tego nie zmieniamy - zapewniła.

 

 

Wcześniej dementi w tej sprawie złożył rzecznik MSZ Artur Lompart.

- Polska nie zawarła żadnego porozumienia dotyczącego przyjmowania odsyłanych z Niemiec osób ubiegających się o azyl - powiedział agencji Reutera.

 

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze