Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Facebook usunął konta Ruchu Narodowego i Roberta Winnickiego

kg 13:12 18 lipca 2016
FLICKR/ EDUARDO WOO/ CC BY-SA 2.0
Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki poinformował na Twitterze, że Facebook usunął fanpage organizacji, jak i jego własne. Portal nie podał żadnego wyjaśnienia tej decyzji. "Będziemy się odwoływać i interweniować, bo społecznościówki, wobec marginalizowania w gł.nurcie mediów, to nasza podstawa komunikacyjna" – napisał Winnicki.

Facebook znany jest użytkownikom sieci z tego, że często cenzuruje różnego rodzaju treści. Coraz częściej zdarza się jednak, że mają one wydźwięk prawicowy.

Internauci od dawna oskarżają Facebooka o promowanie liberalno-lewicowych treści, a ograniczenie tych konserwatywnych. Tym razem Facebook usunął konto Ruchu Narodowego oraz Roberta Winnickiego, które miały kolejno 165 i 46 tysięcy "polubień". Prezes RN zapowiedział jednak walkę o odzyskanie obu kont.

W czerwcu byli pracownicy Facebooka twierdzili, że serwis Marka Zuckenberga manipuluje sekcją trendów w celu wyeliminowania z niej prawicowych tematów. Według nich pracownicy serwisu należącego do Zuckenberga sztucznie załączają do trendowych modułów wybrane historie, niezależnie od poziomu ich rzeczywistej popularności oraz wartości wygenerowanych przez algorytm. CZYTAJ WIĘCEJ

 

 

 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze