Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Facebook tłumaczy się z usunięcia zdjęcia Lechii Gdańsk. "Zdarza nam się popełnić błąd"

ap 9:16 4 sierpnia 2015
Facebook/ Lechia Gdańsk
Rozumiemy, że pamięć o Powstaniu Warszawskim jest ważna dla Polaków i jest nam przykro za sytuację, która zaistniała w wyniku tego błędu – tak portal społecznościowy Facebook w specjalnie wystosowanym komunikacie ustosunkował się do usunięcia ze strony zdjęć trzech piłkarzy w koszulkach z symbolem Polski Walczącej.

W związku z 71. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego piłkarze Lechii Gdańsk zamieścili na swoim oficjalnym profilu na Facebooku zdjęcie trzech swoich piłkarzy Sebastian Mili, Piotr Wiśniewskiego i Łukasza Budziłka w koszulkach z symbolami Polski Walczącej. Fotografia została szybko usunięta przez administratorów portalu, co spotkało się z ogromną falą krytyki. Uzasadnienie decyzji było o tyle kuriozalne, że mogło wprawić w osłupienie. "Usunęliśmy tę zawartość, ponieważ jest niezgodna ze standardami społeczności Facebooka dotyczącymi nagości".

W odpowiedzi na liczne zażalenia Facebook wystosował komunikat, w którym przyznaje się do błędu.

Rozmowy, które występują na Facebooku odzwierciedlają zróżnicowanie społeczności liczącej ponad miliard ludzi. Facebook nie toleruje jednak języka nienawiści, zastraszania czy innych form prześladowania na platformie. Ludzie z całego świata dzielą się swoimi różnymi opiniami i ideałami z wykorzystaniem Facebooka jako miejsca, w którym mogą przedyskutować ważne dla nich tematy. To sprawia, że czasem trafiamy na osoby, które omawiają kontrowersyjne wątki. Dla pełnej jasności: bezpośrednie nienawistne wypowiedzi skierowane do konkretnej społeczności naruszają Oświadczenie dotyczące Praw i Obowiązków i w przypadku zaraportowania są one usuwane. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie https://www.facebook.com/communitystandards.

Zespół administratorów Facebooka pracuje całą dobę, analizując napływające zgłoszenia. System raportowania treści został przygotowany z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa osobom korzystającym z portalu i chronienie ich przed nękaniem i nadużyciami ze strony innych osób. Przy tak dużej liczbie czasem zdarza się nam popełnić błąd. W tym przypadku omyłkowo usunęliśmy treści strony „Lechia Gdańsk”, ale rozpoczęliśmy przywracanie tej treści natychmiast po otrzymaniu odpowiedniego zgłoszenia. Rozumiemy, że pamięć o Powstaniu Warszawskim jest ważna dla Polaków i jest nam przykro za sytuację, która zaistniała w wyniku tego błędu.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl, wmeritum.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze