Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Facebook powróci do Australii. Porozumienie zostało osiągnięte

AR 18:50 23 lutego 2021
Facebook i Google sprzeciwiały się przepisom grożąc odcięciem Australii od swoich usług. flickr.com
Rząd Australii poinformował, że Facebook przywróci możliwość umieszczania w serwisie linków do informacji umieszczonych w australijskich serwisach informacyjnych.

Możliwość dodawania linków z australijskich serwisów na Facebooku została zablokowana w ubiegły czwartek. Była to reakcja Facebooka na zapowiedź przyjęcia w Australii nowego prawa podatkowego dla gigantów cyfrowych. 

Minister skarbu Australii poinformował, że możliwość dodawania linków z australijskich serwisów na Facebooku zostanie przywrócona "w najbliższych dniach". Poinformował również, że będą wprowadzone poprawki do nowych przepisów.

Facebook i Google sprzeciwiały się przepisom grożąc odcięciem Australii od swoich usług. Jednak wiceprezes Facebooka oświadczył, że rząd Australii zapewnił firmę, iż "będzie miała ona możliwość decydowania, czy informacje pojawią się na Facebooku, a więc nie będzie automatycznie zmuszona do negocjacji" z wydawcami.

- Osiągnęliśmy porozumienie, które pozwoli nam wspierać wydawców, których wybierzemy, w tym małych i lokalnych wydawców - dodał.

Źródło: rp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze