Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ewakuacja pacjentów szpitala i mieszkańców miasta. W Morągu odnaleziono bomby z II wojny światowej

PR 9:28 15 grudnia 2018
pixabay
W Morągu (warmińsko-mazurskie) w sobotę rano rozpoczęła się ewakuacja pacjentów miejscowego szpitala i osób chorych przebywających w domach zlokalizowanych w strefie zagrożenia wybuchem. W czwartek na terenie tamtejszej jednostki wojskowej znaleziono kilkadziesiąt bomb z II wojny światowej.

 

Podczas prac ziemnych na terenie garnizonu przy ul. Wojska Polskiego w Morągu (woj. warmińsko-mazurskie) odnaleziono ok. 20 pocisków artyleryjskich.

Jest to prawdopodobnie pozostałość po zasypanym dawnym składzie amunicji z czasów II wojny światowej. Każdy z pocisków waży ponad 100 kg. 

Saperzy, mają bezpiecznie przewieźć pociski na poligon w Orzyszu i tam je zdetonować.

Ze szpitala w Morągu ewakuowanych jest ponad 50 pacjentów.

Na sali gimnastycznej jednej ze szkół, wojskowi zorganizowali szpital polowy gdzie lekarze, pielęgniarki zaopiekują się ewakuowanymi pacjentami. 

Jak przekazała policja, planowany czas usuwania zagrożenia to około 4 godziny. Rzeczywiste zakończenie zagrożenia zasygnalizowane będzie sygnałem ciągłym syreny alarmowej.

Funkcjonariusze proszą mieszkańców o zabezpieczenie mieszkań i mienia na czas ewakuacji. Teren objęty ewakuacją zabezpieczany będzie przez patrole Policji.

 

 

 

 

 

 

Źródło: morag.wm.pl, rmf fm, policja

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.168/1) - KTO ZNALAZŁ SIĘ NA CELOWNIKU TĘCZOWYCH TERRORYSTÓW?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze