Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Erdogan grozi Kurdom i Europie

A.N 18:48 26 października 2019
Flickr
Prezydent Recep Tayyip Erdogan zagroził w sobotę, że jeśli Turcja nie wywiąże się ze zobowiązań ustalonych w Soczi, Turcja oczyści przygraniczny obszar na północy Syrii z bojowników kurdyjskich milicji YPG. Zagroził także ponownie krajom Europy otwarciem granic dla imigrantów pragnących dostać się na ten kontynent.

W ramach porozumienia zawartego w Soczi między Erdoganem a Putinem, rosyjska policja wojskowa i syryjska straż graniczna mają w ciągu 150 godzin, począwszy od godz. 9 rano w środę 23 października, oczyścić z bojowników YPG szeroką na 30 km strefę przygraniczną w północno-wschodniej Syrii.

– Jeśli terroryści nie wycofają się w terminie 150 godzin przejmiemy kontrolę" i będziemy ścigać YPG – oświadczył Erdogan. Turcja uważa YPG jako organizację terrorystyczną.

Erdogan powtórnie zagroził także krajom europejskim otwarciem granic dla imigrantów, chcących dotrzeć na Stary Kontynent, jeśli te nie wesprą panów Ankary.

9 października Turcja i sprzymierzeni z jej siłami syryjscy bojownicy rozpoczęli w północno-wschodniej Syrii zbrojną ofensywę o kryptonimie Źródło Pokój. Ruszyła ona po ogłoszeniu przez prezydenta Donalda Trumpa decyzji o wycofaniu żołnierzy amerykańskich z północnej Syrii.

 

Źródło: interia.pl/media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze