Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Epidemia na Igrzyskach

PR 9:07 12 lutego 2018
twitter
Komitet organizacyjny zimowych igrzysk w Pjongczangu (POCOG) poinformował, że potwierdzonych zostało jak na razie 177 przypadków zachorowań wywołanych przez norowirusy od początku tej imprezy. Choroba, nie dotknęła na razie żadnego ze sportowców, a jedynie osoby pracujące przy organizacji.

POCOG zaznaczył, że współpracuje z kilkoma instytucjami, by jak najszybciej zatrzymać epidemię. Badana jest jakość wody, a inspekcje odwiedzają m.in. restauracje, hotele i pomieszczenia dla osób pracujących przy imprezie w Korei Płd.

 

Pierwsze wieści o epidemii w Pjongczangu pojawiły się jeszcze przed rozpoczęciem igrzysk. We wtorek poinformowano, że ponad 1200 agentów ochrony z powodu choroby zostało wykluczonych z pracy przy tej imprezie. Zostali oni zastąpieni przez żołnierzy.

 

 

Norowirusy powodujące nagłe problemy żołądkowe, objawiające się biegunką i wymiotami, przenoszą się w pokarmie i napojach.

Jeszcze wczoraj mowa była o 158 przypadkach, jednak wieczorem, pojawiły się doniesienia o kolejnych 19 zarażonych osobach.

Podano informację, że 68 osób zostało już wyleczonych  i wróciło do pracy przy igrzyskach.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze