Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Epidemia grypy na Ukrainie. Zmarło już 166 osób

zm 16:32 1 lutego 2016
flickr/Daniel Paquet/CC BY 2.0
Zamknięto uczelnie i szkoły, odwoływane są imprezy masowe – ukraińskie władze walczą z rozprzestrzeniającym się na wschodzie wirusem H1N1, potocznie nazywanym świńską grypą. Przypadki zachorowań odnotowano także w Polsce.

Dotychczas władze Ukrainy potwierdziły śmierć 166 osób, w tym dwojga dzieci. W związku ze skalą zachorowań oraz liczbą ofiar śmiertelnych w zeszłym tygodniu Ministerstwo Zdrowia oficjalnie ogłosiło, że walczy z epidemią.

Większość chorych (ponad 60 proc.) to dzieci poniżej 17 roku życia. Jak podają władze, większość poważnie chorych zbyt późno zwróciła się po pomoc. Od połowy stycznia w celu przeprowadzenia kwarantanny w Kijowie zamknięto szkoły, a także zalecono zamknięcie przedszkoli, uczelni i odwołanie imprez masowych.

Przypadki zachorowań na świńską grypę odnotowano też w tym roku w Polsce. W Krakowie zdiagnozowano 10 przypadków zachorowań, jeden z pacjentów zmarł. Podobne przypadki zgłoszono we Wrocławiu, Głogowie i Olsztynie – na razie nie wiadomo ilu pacjentów faktycznie choruje na świńską grypę.

Źródło: uatoday.tv, tass.ru, fakt.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze