Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Emilewicz: Rekonstrukcja rządu jest możliwa

AS 8:46 16 lipca 2020
Jadwiga Emilewicz / fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska
– Uważam, że na pewno możliwa jest rekonstrukcja rządu, od pewnego czasu mówił o niej także i premier Mateusz Morawiecki, na ten temat będą dyskutować liderzy partii koalicyjnych - powiedziała W TVN 24 wicepremier Jadwiga Emilewicz.

– Tak jak w każdej koalicji jest różnica zdań po wyborach, jest rozumiem czas na przesilenie, dyskusję o tym, czy będzie nie będzie, jak będzie wyglądała rekonstrukcja rządu sprawia, że padają pewnie często zdania, które nie definiują polityki - wyjaśniła wicepremier.

– Zawsze słowo rekonstrukcja wzbudza dyskusję, jaka ona będzie. Na ten temat nie rozmawiałam jeszcze ani z panem premierem, ani z prezesem Kaczyńskim, na ten temat będą dyskutować liderzy partii koalicyjnych - mówiła.

– Ja uważam, że na pewno jest możliwa rekonstrukcja, zresztą o niej tak naprawdę od pewnego czasu mówił także i premier Morawiecki, o tym, że pewnie trzeba dokonać przeglądu ministerstw, być może trzeba je odchudzić, by może trzeba zmniejszyć ich ilość o tym też mówiliśmy, więc to będą racjonalne decyzje pod wyzwania na te najbliższe lata - kontynuowała polityk. 

Źródło: TVN 24

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze